preporuka za web kameru

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Jun 6, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo jedan filmic ;) mada uz bolje osvjetljenje i podesenost fokusa moze i bolje :). Recite slobodno ako je ovo losh kvalitet za web kameru :mrgreen:
    http://rapidshare.com/files/35774438/alabama.wmv.html

    EDIT: I jos nesto, da li je dovoljna brzina uploada od 256Kb/s za normalnu video konverzaciju preko messengera pri 320x240 rezi?
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ma jeste. Doduse negdje sam procitao da je video conv. na messengeru ogranicena na 20KB/s
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    uff 28MB je previs mozes li ti to malo smanjiti :). A mozes li tu nokiu koristiti kao web kameru?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ti svirap gitaru :lol:
    Ovako0 je nešto i ova moja Siemens. Nadam se da je ova Microsoft bolja :lol:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba malo se svira :) Nego nesto kontam pa da je kvalitetnija slika to ne bi ni islo na 256Kb uploadu :mrgreen:
     
  7. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    http://www.warelex.com/products/webcam/

    Compatible devices

    Windows Mobile 5 and 6 devices equipped with camera

    Nokia 6600, 6620, 7610, 6630, 6670, 6260,6680, 6681, 6682, 3230, N70, N90, 3250, 5500, E50, E65, E70, N71, N73, N76, N80, N91, N92, N93, N93i, N95

    Sony-Ericsson P800, P900, P910, P990, K610, K618, W610, V630, W710, Z610, Z710, K790, K800, W830, W850, W900, W810, S500, T650, JP-8, Z750
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm. Evo kako dodje noc pojavise se i problemi :) Naime danas nisam primjetio u slici sa kamere sitne tackice (bijele i plave). Posebno kada slikam ili snimam tamnije povrsine pa se produzi expozicija (nocu kada je slabije svijetlo). E sad da li je ovo prasina na CMOS-u ili je normalno za jeftine web kamere??? Da li neko ima slicnih probleme i da li reklamirati zbog ovog kameru???? Ocistio sam objektiv i nije na njemu prasina.

    [​IMG]
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa mislim da je normalno da se javljaju obojene tackice kod low-end cmos senzora pri velikim iso osjetljivostima. Ko ima recimo Nokiju 6600 zna kako je kad se snima po noci.
    A moze biti i druga (doduse manje vjerovatna) varijanta - da su zaglavljeni pojedini pikseli na cmos senzoru (bas kao i kod lcd ekrana).
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK, ako je senzor u pitanju, da li to spada pod garanciju tj. da li da probam zamjeniti?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa probaj, ali prije toga detaljno ispitaj sve. ako se javlja na tamnim povrsinama tokom dnevnog svjetla onda moguce da je senzor. a trebalo bi da spada u garanciju, mada svasta u ovoj zemlji mozes ocekivati...
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Mozes se zaliti da doplatis za bolju :lol: Sve je bolje od QuckCamove zuto-zelene slike :lol:
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma zadovoljan sam ja kvalitetom, ovo je ipak samo za chatanje :). Ali ovi pixeli me nerviraju. A sto se tice zuto zelene takva je sa automatskom kontrolom white balance-a. Manuelno se dobije puno vjerniji prikaz boja al meni to nije toliko bitno sad u pocetku :)