Preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ante, Dec 4, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LG L194WT 19" Widescreen, cca 1800kn u WC-mulju.
    Ali ako ne volis Wide, onda se radije protegni do 2300kn koliko je Samsung 931BF.
    Ili jednostavno uzmi Samsunga 940N za 1800kn ili LG 1952S za cca 1600kn. Nemaju DVI, ali su OK.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    ja sam nedavno kupio samsung 940b i prezadovoljan sam :)
     
  4. Ante

    Ante Aktivista

    Ma problem je sto kad je na kredit, onda je 2500kn, a to je van budgeta.

    Nije za mene, nego za frendicu kojoj slazem komp. Mislim da nebi wide.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa onda imas jedino LG 1952S i Samsung 940N.
    Ima i Philips dobrih modela za tu lovu, pa pogledaj.
     
  6. Ante

    Ante Aktivista

    Mislim da cu sa Samsungom... jel 920N sta bolji?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je to isti monitor. Zapravo mislim da je 913N=920N=940N uz mozda neke male razlike.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    nemoj 19" wide...
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto?
    Ja osobno nikad ne bih kupio 5:4 monitor jer je to totalno glup omjer.
    Da je bar 4:3...
    Pretpostavljam da nikad nisi ni vidio Wide desktop? :D NHF
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Nisam radio na ostalim navedenim ali sam zadovoljan sa monitorom ;)
     
  11. Ante

    Ante Aktivista

    Hvala :wink:
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    vidio sam vecinu 19" wide-a i zbog ocajne rezolucije ne bih ga sebi uzeo. iako sam ga mogao jeftinije od ovog nabaviti.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Let`s go to ROFLMAO :lol: :lol:
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    A ne znaju ljudi sta znaci wide rezolucija 16:10, koliko je wide rezolucija prirodnija za ljudsko oko i kako to sve izgleda u igrama, u filmovima, u radu sa aplikacijama pogotovo 3D itd i uopste cijeli feeling 1400*900 ili 1680*1050 rezolucije...
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako je nani. 16:10 je apsolutno nadmocna jednoj 4:3 a kamoli 5:4 rezoluciji koja je totalno sra***.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Halo ba to je sve individualni izbor, ne mozes reci da je 16:10 bolje od 4:3, sve je to stvar licnog osjecaja kad sjednes za komp.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, ali ne vjerujem da bi iko isao sa 16:10 natrag na 4:3 ili 5:4.
    Kad se iole naviknes na sirinu nazad nema.
    Bas jucer sam malo igrao Cod2 preko neta i kad pratim ljude cesto vidim da ih neko ubije i to samo zato sto ga nisu vidjeli na svom 4:3 ili 5:4 monitoru...uska slika :lol:
     
  18. Guest

    Guest Guest

    Sa tim se bas i ne bih slozio, ali sve zavisi od primarne namjene monitora.
    Odprilike 2 mjeseca koristim monitor sa 1680x1050 rezolucijom, ali rijekto za 3D igre i gledanje filmova. Sto se ostalih aktivnosti tice, jedinu stvarno vrijednu prednost widescreen-a je mogucnost paralelnog rada u vise prozora. Naravno, to moze i na ostalim monitorima sa velikom rezolucijom, ali ovdje djeluje veoma prirodno i funkcionalno.

    Jos jedna stvar na koju malo ko obraca paznju je fizicka velicina pixela. Na 20''W monitorima je pixel cak i manji nego na klasicnim 17-kama. Ubjedljivo najvece pixele imaju 19'' 5:4 monitori(oko 30% veci nego kod 20''W), tako da ako se volite odmaknuti od stola i ovo treba imati u vidu :)
     
  19. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ne slazem se, wide screen je skoro identican native rezoluciji covjeka :D
    16:9=Vidokrug covjeka, a mozda je tebe 4:3 Sulu :D
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Velicina pixela se krece od 0.26 do 0.30 prema tome ne znam o kojih 30% pricas. Istina je da je manji pixel na wide monitorima ali to nije do 16:10 omjera vec od matrice do matrice koji proizvodjaci ugradjuju. Kod mene je recimo 0.26 i slika je mnogo ostrija pogotovo na nativnoj rezoluciji koja je 1050i (skoro nativni HDTV sa 1080i), nego na bilo kojem monitoru koji sam vidio.
    Ne bitno za koju namjenu wide monitor moze biti samo prednost nikako mana!