Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. drNesh

    drNesh Novi član

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne, ne, da. Ima 3 godine garancije pa makar radila i na 120 stepeni. Plus što ne zagrijava okolne komponente.
    Al' jebiga nema druge, moram je vratiti u radnju kad si me ovako fino demantovao. Mora da sam malo popio kad sam ovo gore kucao...
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako igras sa Vsync onda grafa u mnogim igrama jedva da predje 50-60% usage na GPU tako da se ne moze ni zagrijati propisno.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda koristis 'quiet' mode, posto si je flashovao u 290X? Ali je sigurno veoma bitno to sto intake vent ubacuje svjez zrak bloweru graficke.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da nema veze to sa non-X 290 karticama koje rade u režimu koji je između "quiet" i "uber". U svakom slučaju je ovo samo proba pošto nisam vidio nikakva praktična poboljšanja u igrama, možda tek 3-4 frejma.

    Ali čim nabavim tri 4K monitora obavezno javljam kako se grafička ponaša u "realnim" uslovima. :lol:
     
  6. drNesh

    drNesh Novi član

    Bice ti dovoljan 2,5k odnosno 2560x1600 da vidis da za neke stvari je ovo cudo slabasno, tu vec samo SLI ili CF mogu da izguraju. Ja sa svojom u Metro LL sa sve na full-u nisam imao konstantnih 30fps.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Normalno na Full HD i sa ukljucenim V sync da ova referentna R9 290 ne zavrti vent i nije toliko bucna kad je FPS ogranicen na 60 pa samim tim ni GPU nije maximalno opterecen, :D
     
  8. drNesh

    drNesh Novi član

    Nista, izvinjavam se, nisam htijeo da hejtam i zapocnem prepucavanje, samo sam htjeo da ljudima prenesem svoja iskustva. Karta je zvijer ali je overkill za fhd rezoluciju. Tu ce r9 280 da zavrsi posao kako spada. Ako se predje na tri monitora ili 1440p ili 1600p bice problema sigurno.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nisi ti nista lose rekao, nemas sta da se izvinjavas kad si u pravu, a znam da si imao referentnu R9 290.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Narucio ili u procesu dobavljanja...

    Cooler Master Elite 110 - HTPC/home server
    Cooler Master Elite 130 - i7/GTX 7xx gaming
    Cooler Master Silencio 352 - Xeon E3 workstation
    HP ProLiant Microserver Gen8 + Switch bundle (namjeravam iskoristiti kuciste, zamjeniti sve komponente, crna vrata...itd) - office server

    Dosta vise HAF-ova i Cosmosa :mrgreen:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da mi je samo znati što si zapeo za taj Cooler Master. :D
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Imam dobra iskustva...a otvoren sam za sugestije :D

    Moze neki prijedlog umjesto ovog HP-a, da ne kupujem gotov proizvod koji cu razvaliti :mrgreen: Da ne kazem da moram kupiti sve 4 boje vrata, samo da bi imao crna :mrgreen:
    [​IMG]
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čime misliš hladiti procesor u tom Elite kućištu? Meni je to bila prepreka kod razmatranja prošlo ljeto...
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Bilo koje 120mm AIO vodeno moze bez problema, a i stock cooler bi mogao bez OC-a.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da je Noctua L9i tu najbolje rješenje. Naravno ukoliko uzmeš non-K proc.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    U 130 ce sigurno 4770K, ali bez nekog OC-a, mozda samo na 4.0, ja nisam neki gamer, za tih par sati mjesecno mi se ne isplati smarati. Elite 110 ce Xeon E3-1245v3.

    Od ovog ProLiant-a sam odustao jer je cijena u Hr oko 1100KM + 150KM za ova vrata plus preko 1000KM za komponente i diskove je totalno neisplativo. Nasao sam neka NAS kucista, pa cu to pogledati.
     
  17. black

    black Komšija

  18. heroic

    heroic Komšija

    To je fantasticno, a ne mora cak ni imati prostor za diskove, mogu ja i eksterne HDD-ove/kutije, USB3 je dovoljno brz. U najgorem slucaju kupit cu MyCloud EX4, imam jedan kod kolege i fantastican je.
     
  19. black

    black Komšija

  20. drNesh

    drNesh Novi član

    Lian li ima sjajna kucista sa mnogo HHD tray-eva. Mislim da ti je to najbolja opcija ako si prerastao Cosmosa i Haf-a itd.