Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam. 250D je tek početkom januara pušteno u prodaju.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da to možeš odraditi preko Pika sa prodavačima koji su i na formumu spominjani pa probaj sa njima. Kolega KingT je postavljao link nekog rtima sa pika koji ima "kolone" CM-sovih kućišta. Nađi taj link ili neka ti KingT pošalje.Mislim da su kod ovog lika polovna kućišta ali vidi možda bude što tražiš.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čovjek traži ITX kućište, a onaj lik je imao HAF-ove i Advanced-e ako se dobro sjecam.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Koliko sam vidio lik svašta nešto dovlači pa možda može naći za sebe ako mu se žuri, rekao da Obsidian Series 250D tek krenulo sa prodajom pa zato.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    ok, hvala, a jeli neko narucivao slucajno, mislim nije mi problem naruciti i cekati mjesec.. samo jel gurnosi i to ?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    posto je stari kinezer vec poceo komplet zveketati kad se upali i ventov zavrte jucer kod rodjaka naletim na ovo staro kuciste, bilo je komplet prekriveno prasinom ali posto je doslo za dz vrijedilo se pomuciti oko ciscenja, je li se meni cini ili ovo vuce na stare apple uredjaje:

    [​IMG]

    malo se i kablovi sredili cisto da ne strse i prave guzvu a jos samo moram zadnji vent zamjeniti 120-tkom koju nisam imao pri ruci:

    [​IMG]
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlicno si poslozio sve :wink: , nego ima li to kuciste kakve stranice ili je otvoreno?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I nakon duzeg rada na maksimumu nije glasna?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nope, gotovo jednako kao nereferentna Sapphire 270X koju ima prijatelj. Doduše odmah sam skinuo naljepnice sa samog venta, flešovao aktuelni bios i drivere tako da možda i to ima neke veze. Vent ni blizu onih 47% koliko se govorilo. Možda u Furmark-u toliko da dostigne, ali to nisam niti želim probavati.
    S obzirom da kućište stoji na stolu, nijedan od ventilatora nije iritantan.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    koji je ovo cooler za cpu ? onaj NHC14 tako nesto ?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U12S, jedan od najboljih coolera koje sam imao. Drži 4770K (doduše na samo 3.8 ) ispod 60-65 stepeni u load-u (P95), i to na samo 700 okretaja. Po default-u dodje sa jednim F12 ventom.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Odlicno si slozio to neo, svaka cast.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Fala kolega. Žao mi je samo što su kablovi koji dođu uz ovo inače odlično napajanje teško, tvrdo đubre. :D
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    neprepoznah ga :mrgreen: ,po meni najljepsi Noctuain cooler,pogotovo sa dva F12,aBd cu i ja ici na taj na ljeto..
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vent na R9 290 bi trebalo da ide do 49%, s tim da i tad dodje do throttlanja nakon odredjenog vremena. Ovo je djelomice namjerno napravljeno, taman dok se odvrti bench kartica je jos na max taktovima. :mrgreen: Tek 55% znaci da nema nikakvog throttlanja.

    http://www.xbitlabs.com/articles/graphi ... 290_3.html

    Do koliko kod tebe dodje vent? Da nisi mozda igrao sa Vsync-om? :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema nikakvog throttlanja jer ovaj AP-15 @ 800-900rpm sa strane direkno ubacuje hladan zrak u blower. Znači nakon sat i kusur vremena igranja Crysisa, Far Cry 3 i BF4, GPU-Z nije pokazivao obaranje taktova. Za sintetiku me zaboli... :)

    Broj okretaja nisam pratio, ali ni blizu onim yt klipovima kada je kartica tek izašla, a pravo sam osjetljiv na decibele.
    Čim budem imao više vremena isprobaću i to.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moguce je napraviti izmjene i to ne po prvi put...npr Gigabyte 7970 F2 bios "Modify FAN speed", ali je lutrija.

    Lutrija zbog broja korisnika na nekom podrucju. Citao sam jednu recenziju i recezent je kontakirao bas Gigabyte zbog buke ventilatora na GPU.
    Dobio je odgovor kako su korisnicima u Aziji mnogo vise bitne performanse, nego buka !

    Da nisu izasle recenzije o tolikoj buci, sigurno se ne bi potrudili mnogi proizvodjaci.
     
  20. drNesh

    drNesh Novi član

    Kartica jeste bucna, kod tebe mozda nije jer igras u HD rezoluciji i ne optereti se dovoljno, ova karta nije namjenjana za FHD vec za gaming preko toga. Blower kartice su bolje za manja kucista, tako da je legla extra. Trotla li, bucna li je i vrela? Jeste. Mega jaka? Jeste. Sorry na prvom postu i odmah nekog demantujem ali zelim da se neko zeljan tisine ne uhvati tvog posta i uzme. Karta je zvijer prava tako da joj je sve oprosteno.