Prijedlog za urednika

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by GV, Nov 9, 2004.

  1. GV

    GV Komšija

    Zašto ne pokušaš od lokalnih dilera uzeti njihove 'down to earth' predložene konfiguracije pa ih uporediti ali onako ni po babu ni po stričevima. Podijeliti ih u nekakave kategorije ( do 1000 KM MPC!!!!! -meni lično najinteresantnije, do 1500 KM MPC, preko 1500 KM MPC).
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i to bez monitora. samo case.
     
  3. strawa

    strawa Aktivista

    hajde urednice, jesil se probudio? :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    prijedlog je na mjestu.. ipak, pitam se kakva bi reakcija bila na sve to, jer osim sto bi to eticki bilo ok i pogodno za posjetioce u smislu "otvaranja ociju", mi s domacim firmama jedva sastavljamo kraj s krajem jer je interesovanje za saradnju slabo, da ne kazem nikakvo (cast izuzecima) pa poznavajuci bosanski mentalitet, mi bi sa istinom o svemu tome i definitivno zatvorili vrata neke potencijalne saradnje sa odredjenim velikim (cough) firmama..

    govorim iz iskustva, jer sam imao jednu kolumnu davno s nazivom "macak u vreci" i znam kakav je bio feedback.. elem, vremenski ne znam kada bi se to moglo zavrsiti, no obecavam da ce takav clanak biti objavljen, pa ko je "velik" nek se tako pokaze i nakon "clanka", a nama ostaje da branimo etiku i uzivamo u izobilju..
     
  5. GV

    GV Komšija

    Sa monitorom naravno i ostalom periferijom, rekao sam "down to earth" (za normalne ljude) Jedino mi nije jasno zasto u u standardnu konfiguraciju ne stave odmah kombo DVD/ CDRW pa to vise nije ni tako skupo diglo bi cijenu za nekih 20/30KM sto je prihvatljivo.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i makar bilo kakvu graficku, a ne ona integrisana sranja. samo mislim da se do 1000/1200KM ne moze sastaviti "ozbiljan", jaci komp zajedno sa monitorom i ostalim periferijama. pa cak i brand-name firme prodaju case/monitor odvojeno.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma šta ne može... za 1200 se dobije barton mobile beton konfa sa 19".
     
  8. Esh

    Esh HWB

    evo i syss postade stela sa kmovima ;)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    par uobicajenih trikova:

    - gamer konfiguracija: intel pentium 4 (zapravo celeron), geforce fx 128 (slovima stotinu i dvadest osam) Mb (tj. fx5200)
    - pro konfiguracija: intel pentium 4, tv tuner (od 40 KM), digitalni monitor (lol)
    - high-end konfiguracija: p4 2.4 ghz (533 fsb), 256 mb GeForce FX (5200 fk0rs), stampac canon jeftino101xy

    :roll:
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ne zaboravi ni MX440 i 9200 256 da nije tragicno bilo bi komicno 8)
     
  11. GV

    GV Komšija

    Uz brendove dobijaš licencni softver, a on košta. Kod nas ako dobiješ to je onaj sa pijace ili jedna licenca pa koliko kompova sastaviš, tu ti je prostor za uštede (prebaciš na grafičku ili dvd)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma hebes sve to. Apple je zakon. :mrgreen:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    skup zakon doduše...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    ma .urac je apple dobar top mode kosta 12000 km pa mora valjda valjat za te pare
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    valjda valja. taman bi mi dobro dosao onaj dual G5 za LightWave3D i Mayu.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Gotove konfiguracije su za početnike i one gluperde koje su duže na kompjuteru pa još nisu skontali.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    a office kompovi?
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Šta sa njima?
    To su početnici koji će kucati tekst i njih ne treba osuđivati. Ko se hoće malo ozbiljno baviti nek uzme skupi B R A N D računar ili nek sastavi. Kad kažem brand mislim na B R A N D.