Printeri za stampu label-a

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Jan 31, 2011.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ima li netko ko je radio sa sljedecim uredjajima (ali samo ak je neko imao iskustvo sa istim ili slicnim uredjajima posto znam sam googlati za manualima):

    Paxar 611 - Treba mi pomoc softverske prirode za rad sa softverom PC Mate Platinium
    [​IMG]


    Avry Dennyso AP 5.4 300 dpi - treba mi pomoc mehanicke prirode
    [​IMG]

    Naime sa Avry Dennyso AP 5.4 300 dpi radim vec godinu i skontao sam 95% softvera kao i mehanike medjutim imam probleme sa jako cestim izmjenama glave koje nije nimalo jeftina cca 150-300EUR zavisno kako kad i gdje je pronadjem i po ko zna koji put glava mi je nakon svega par mjeseci koristena pocela praviti probleme ...

    Paxar 611 iamam vec dugo ali je nisam koristio jer joj je glava otisla. Sada sam narucio novu glavu i treba danas da je postavim i to nije problem, medjutim problem mi je instalirati istu na racunar (kod obje je LPT port u pitanju), jednostavno racunar je ne registruje. Ajde sto se tice spajanja to cu vec nekako i rijesit medjutim ubija me softvare PC Mate Platinium koji prvi put vidim i jednostavno ga ne kontam. Do sada sam sve radio u Corelu ili Illustratoru sto se tice priprema i exportujem ih u .bmp (ili vec koji format mi odgovara) i to importujem u software koji je koristila ova stara masina Avry, medjutim kod ove Paxar 611 - PC platinium nemam mogucnost importa (ustvari imam import win ili DOS file) ali to mi je ugaseno. Pricao sam skajpom sa jednim norvezaninom koji jedva natuca engleski koji mi je objasnjavao i rekao mi je da je software pravo jednostavan medjutim ja lupam glavom kruz monitor kada ga upalim.

    Ima li itko na HWB da je koristio ovo ili nesto slicno ?
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Ja u firmi koristim slicne printere, avery dennison i citizen. Printaju se naljepnice iz pdf fajlova ako se instaliraju drajveri kako treba, nemas potrebe da koristis neki specijalni softver, samo treba podesiti velicinu stranice na dimenzije naljepnice tamo u setupu printera.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Uf, ja za Avry Dennyso koristim onaj njegov software Label... (ubij me sada ne znam puni naziv), tamo ono u njemu dafinisem velicinu etikete i samo importujem .bmp BW fajl i to pici bez problema, ali mi probleme stvara glava, pa ubij me ak je ne mjenjam svaka dva tri mjeseca samo pocinju da se pojavljuju linije jedna po jedna. De mi reci cime cistite glavu i kakva je procedura, ja sam to do sada radio pamucnom krpicom i alkoholom, sam je pustim da nakon ciscenja jedno 15 min. odmori prije naredne stampe ili mozda grijesim sto tako radim.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Pa cistimo propanolom, al ne bas tako cesto, tacnije mozda jednom u 3 mjeseca, a izbaci tone etiketa. Fakat ne znam zasto ti se tako brzo trosi glava, to bi trebalo da je bas izdrzljiva masinerija. Malo cu procackati sutra pa ti javim ako sta saznam korisno
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Slucajno da netko nema drivere za Paxar 611 ?
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja znam da su sanse da nadjem ovdje nekoga 0,01% ali je li itko ikada koristio softvare za ove uredjaje koji se zove PC Mate Platinium.
    Itko ?
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Sta ti tacno treba, zar ne mozes nekim drugim softwareom printati na labele
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa nemam drivera za printer, a kroz softvare mogu stampati bez drivera. A ne mogu u glupavom softwru da ubacim tj. importujem bmp. Jedino sto sam skontao je kako apraviti velicinu etikete i pisati fontovima koje mi software nudi.
     
  9. techton

    techton Aktivista