Privatni biznis

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bumbe, May 6, 2013.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni ce biti dopunska djelatnost. Nije primarna, pa necu placati one doprinose i to... iPlay javim ti se na PM :)
     
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da li je iko registrovao virtualni office (unutar nekog poslovnog HUB-a) kao obavezan poslovni prostor priikom registracije obrta? Neka iskustva?

    Da pojasnim :cool:...
    Želim registrovati obrt kao dopunsku djelatnost, međutim ovo čim se bavim zahtjeva poslovni prostor. Naravno, posao je takav da ja to sve mogu raditi u stanu, ali zakon kaže da tu vrstu obrta moram obavljati u regularno registrovanom poslovnom prostoru. Obzirom da mi to dodatno povećava troškove, a poslovi su povremeni, nikakav spektakl od zarade, tražim način da to zaobiđem.
    Ideja je da eventualno "zakupim" desk ili virtualni office u jednom od hubova pošto oni nude mogućnost registracije na nihovu adresu. Da li je iko radio tako nešto? I da li će to prihvatiti u opštini prilikom registracije?
    Toliko sam ispeglao ove u opštini do sada da ako im sada dođem sa ovom fix idejom, pozvaće security da me izbace napolje... :D

    Otvoren sam i za neke druge opcije, ako ih ima....
    Hvala unaprijed :cool:
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa vrlo vjerovatno da ce ti prihvatiti prilikom registracije jer ti dajes izjavu u prostoru, njegovoj velicini, itd. Nece niko obilazit pri registraciji. Ali je pitanje hoce li ti inspekcija prihvatiti kad dodje prvi put.