Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-100

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by logitech, Aug 3, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. logitech

    logitech Novi član

    Juče odem u ProMediu u Lukavici i kupim ovaj gadget.

    Prvo nisam bio siguran kakvo je i šta je to...

    Nakon otpakiranja i prikopčavanja sve sam bio očaraniji :D

    Na mobitelu probavam prvo i ide film, 1080p, muzika, slike... i to sve bez ikakvog laga!

    Ovo je tipa uređaja koji podržava DLNA, Miracast, WiDi 3.5...

    Prikopčava se na TV koji ima HDMI priključak i po mogućnosti USB, jer mu treba dodatno napajanje.

    Ako TV nema USB onda ide preko USB adaptera.

    Ovo je stvarno idealno rješenje za sve koji mogu da sebi priušte, a košta 129 KM na akciji...

    Ne vučem više kablove po kući, nego samo pustim film bežičnim putem dok ležim na krevetu.

    Uređaj je za 10+.

    [​IMG]
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    I grije se kao lud pretpostavljam mada mozda i ne.
    Ja uzeo ovakav ali D-Sub za prezentacije medjutim toliko se ugrije da sam ga vratio jer nema sanse da ce uz onoliko zagrijavanje raditi neki duzi period.
     
  3. logitech

    logitech Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Ma, ne.

    Ne grije se toliko.

    Sve je sređeno na ovom gadgetu.

    I, zbog toga mi se još više sviđa.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Chromecast 35$ a radi haman isto
     
  5. logitech

    logitech Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Ima LAGA puno!

    Razmišljao sam ga kupiti, ali nije dobro urađen :)

    Ovo ću sada preporučivati svima.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Chromecast je koliko vidim nesto drugaciji uredjaj. Wifog je kao prvo ocito neki kinesi.. kineske proizvodnje kojeg uopste tesko izguglati. Review.. good luck with that. Youtube "nikada cuo za njega". Punog naziva: WiFOG BX-100 HDMI Wifi Display Bridge.

    Koliko vidim na prvu, suštinska razlika izmedju chroma i bx100 jeste sto bx100 radi duplicate display. Sve sto radis na mobitelu i na računaru je prikazano podjednako i na tv-u dok je kod crhomecasta specifični video ili sajt prebacen na tv pa ako sa telefona prebacis youtube klip na tv, mozes nastaviti koristiti mobitel. Sa računara mozes prebaciti odredjeni tab sa browsera itd itd.. e sada ako i bx100 moze isto, bilo bi cool.

    Kako bilo, chromecast je bolje rjesenje obzirom da je dosta jeftiniji.. lag jeste veliki na chromecast-u ali ako ces samo pustati filmove, lag uopste nije ni bitan. A nije sada ni da je bx100 lag free.
     
  7. logitech

    logitech Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    WiFog ima Miracast koji može na Windowsu, Androidu tj. prikaziva sve šta se radi bežičnim putem. Npr. pustiš film preko DLNA, dok ide film na TV-u, ti radiš nešto drugo na laptopu ili mobitelu.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Ok, ali i dalje stoji činjenica da se radi o "upitnom" proizvodu koji kosta 2-3 puta kao Chromecast. Lag jeste bas veliki, traje sekundu mislim ali tako nesto zaista nije bitno ako pustis sebi neki klip. Pa cak se moze raditi i prezentacija.
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

  10. droiduris

    droiduris Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Pa nije slucajno jeftinij. Prvo sam kupio ovaj ipush i nikome ne preporucam!!! :( Cekao sam mjesec da dođe i shvatio da sam bacio novce! Za ovako loš uređaj, to nije jeftino! :oops:
    Ako ste se pitali koji od ova 2 uređaja je kineski, onda je to jasno....
    Sad sam uzeo WiFOG BX-100 i svaka cast za ovaj uredjaj koji savrseno radi i ima rjeseno hlađenje. Visoke je kvalite, to se na prvi pogled vidi!
    E, sve imam sa mog Galaxy S4 na LED TV-u kao da sam kupio Mobitel na 42" ... :idea: sve savrseno radi, full HD... igram, surfam... :smt006
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Je li se meni čini ili je ova tema reklama za dotični uređaj
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Očito je tu ekipa iz štaba :)
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Jasta je nego reklama, nego nije izbrisano jer cekamo da neko "popljuje" uredjaj :D I na klixu ima ista tema, isti tekst :)
    Iskreno meni uredjaj izgleda kao teski kinezer. Sto Nails rece ne mozes ga ni nagooglat. Prije cu nagooglat sta sam jeo juce, nego ovaj extra/ultra/mega/giga/progadget.
    Dao bih za njeg onih 29KM sto je preko 100, jer vjerujem da bi bile bacene pa mi ne bi bilo zao.
     
  14. droiduris

    droiduris Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Chromecast ne podrzava duplicate display, dok BX-100 podrzava i duplicate display i pustanje Audio-Video materijala ili WEB-a.
    Dakle, mozete raditi nesto drugo na mobitelu ili PC-u dok se pusteni sadrzaj prikaziva na TV-u. Uredjaj je jedan od najboljih gadgeta trenutno na svjetskom trzistu.
    Bolji je od 2 spomenuta, slicna uredjaja i kvalitetom i funkcijama, i nije jeftin, ali vrijedi ga imati.
     
  15. droiduris

    droiduris Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Dakle, nemate osjecaja za tehnologiju, nit inovativne proizvode? To sto ne mozete nagooglati je nesto drugo, mozda je uredjaj novi
    i jos u razvoju? Npr. ima na google: http://bit.ly/1aNv3q5
    Ovaj uredjaj radi sa Samsung S4 ili sa WiDi 3.5 driverom za Windows OS koji intel nudi tek od Jan, 2013, a sad vidim da u promedia reklamiraju da radi sa novim mobitelom
    iz njihove ponude. Dakle, nova tehnologija je u pitanju. Jedino WiFOG podrzava preslikavanje display-a, dok to drugi uredjaji kao sto su chromecast ili ipush ne mogu.
     
  16. droiduris

    droiduris Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Znam više o ovom uređaju jer ga imam. Mislim da uređaj treba prvo probati, pa onda biti iskren i reći da li valja ili ne. Dok god netko od Vas, sto ste procijenili :shock: vrijednost uređaja i ne proba WiFOG, više neću pisati komentare na takve bezvrijedne kritike. Sigurno da nove tehnologije za prijenos multimedije zaslužuju mjesto na ovom forumu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Zanimljivo kako ste uzeli u istoj radnji nego, koji je brend ? Ja sam ga nekako izguglao i ne znas da li proizvode diskove ili šminkaju scenu.. tako da se i brendu kriju noge pa te ja pitam, daj mi link za proizvodjaca. Mada je zanimljivo da je jednu od FB stranica samoga brenda pokrenuo tip ni manje n ivise iz Srbije. A kada spominjes nove tehnologije, interesantno je i to da ih mi prvi bosanci dobijemo.

    Ne bi bilo lose koji ban podijeliti.
     
  18. droiduris

    droiduris Novi član

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-



    Sto smo uzeli u istoj radnji? Ipush sam narucio preko interneta. Inace nema nigdje uzeti kod nas i taj adapter nije dobar, ali video(DLNA) do 720P jos i podrzava
    dok na WiFOG-u moze sve u full HD 1080P i ne stopa.
    A Vi ste mi nasli zanimljive informacije koje nisu na temu.
    Dakle vi predlazete, treba bannat i mislite: sretniji smo kad kupimo propale tehnologije...
    Vi imate puno postova i to Vam daje pravo skretati s teme i pricat o bananju.
    Sto je WiFOG, i dalje ne znate i dali je dobar?
    Vas prijedlog mi se cak svidja, cekam ban i onda idem s ovog foruma cuvat gdje ovce.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Šta dobijem sa ovim kad ga uštekam na tv koji već ima wifi i dlna?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Pro4media WiFOG WiFi daljinski prenosnik multimedije BX-

    Ok, nisi uzeo u istoj radnji ali se i dalje reklamira na ovoj stranici jedna te ista radnja: " a sad vidim da u prom$"#$ reklamiraju".

    Druga stvar, i dalje mi nisi naveo brend. Ko to čudo od dvije stoje proizvodi ? Taj uredjaj ne postoji na ebayu, ne postoji na youtubeu pa ujedno i na googleu osim sto izguglas neke desete anonimus stranice koje su na XY jeziku te naletis na par amaterskih youtube klipova ciji je sadrzaj ispisan kineskim slovima.

    Stavljaj kluc ovdje.. nije vise zanimljivo.
     
Thread Status:
Not open for further replies.