Problem? Abit KN8 ultra

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by armor, May 26, 2007.

  1. armor

    armor Novi član

    Dakle temperatura na ovoj ploci pri IDLE iznosi 38-42 C' a na Loadu ide do 52, nf4 chipset je a NB hladi onaj mali standardni Abitov cooler/pijun, temperature ostalih uredzaja su oko 30 C', problema s hladzenjem unutar kucista nemam.... to mi everest pokazuje na opciji sensor pod "motherboard", a u BIOSU pored cpu temp pise system temp 28 i Abitov EQ pokazuje SYS 28 C' ikoje je sad tacno od toga :S:S
    Sad bi bilo fino da mi vi kazete dali je ova temperatura uredu za tu plocu, ako ne sta mi je za ciniti :S ???

    Hvala svima ;)

    proc je 3000+oc na 2.50 a voltaza je na 1.460
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Da ti slučajno nisi pomiješao temp. procesora i matične? System temp ti je ok, a ova temperatura što ti kažeš da je za "ploču" vjerovatno je temp procesora. Ako je tako onda nemaš šta brinuti. Bilo bi fino da nam pokažeš screenshot sa temperaturama.
     
  3. armor

    armor Novi član

    Abit EQ pokazuje CPU=33-43 C', SYS=28-34 C'
    BIOS takodzer iste statistike kao i Abit EQ, ali Everest Home Edition mi pokazuje Motherboard 38~52, CPU=28~40, Aux=30, GPU=38, HDD=30 C'. To je to jedino onda mozda Everest grijesi, ako imas neki temp tester za preporuku bio bih zahvalan...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

  5. armor

    armor Novi član

  6. Looney

    Looney Komšija

    Kakvo je stanje sa prashinom na NB vent.u?
    NF4 se inache pofino zagrijava ako se ne varam :p
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma temperature su sasvim OK tako da se ne trebaš brinuti ;)
     
  8. ado_89

    ado_89 Aktivista

    care to su ti extra temperature, nemoj da ja stavljam svoj screenshot, ima da se prepadaju na forumu. sve u svemu extra ti je to
     
  9. armor

    armor Novi član

    Hvala svima...:), moze se reci da sam djelimicno rijesio problem, to jeste stavio sam frekvencije na 267 x9 a memorija radi na 436mhz sto znaci da je CPU na 2.40Ghz, s default voltazom 1.40 i ide max do 46C' pri loadu, idle mi je 37C' ROCK STABLE :mrgreen:

    A prije je bilo 252 x10 memorija na 418mhz dakle 2.51Ghz ali stabilan je tek bio na voltazi od 1.80(ne 1.60 moja greska :( )... zbunjujuce je da je skoro +10C' zbog 0.40volti ali eto temperature sve pokazuju...
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    valjda 0.20 V :), to samo pokazuje da imas shit cooler, koji se pod opterecenjem gubi......