Problem Matsonic

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kozara, Apr 17, 2004.

  1. Kozara

    Kozara Guest

    Imam problem sa MB Matsonic MS8147C VIA Chipset 462 Socket za AMD.Prilikom duzeg rada zablokira ili se sama restartuje a najvise se to desava kad igam igricu NFS Underground.Probao sam sve sto mi je palo na pamet sto se tice drivera i podesavanja u biosu ali opet se isto ponavlja.Hvala unaprijed.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    a može bit da je do memorije ili grafičke.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    ako ti se restartira moze da je do struje nema je mozda dovoljno slabo napajanje
    ako si dodavao ili mjenjao hardver
    da se pregrijava onda bi ledio
     
  4. Miko

    Miko Aktivista

    Problem ti je vjerovatno u drajverima za zvucnu.Znam da zvuci pravo glupo ali cuo sam za te probleme ne samo na matsonic plocama nego na raznim plocama.Tako ti je moj savjet pokusaj skinuti najnovije drajvere za AC97 zvucnu ali koristi relatek-ove drajvere oni prave ponajbolje drajvere za te zvucne
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa realtek radi drivere za svoje audio chipove, ne možeš stavit realtekov driver za bilo koji chip.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    realtek i cmi nije isto ;)
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Kazes, prilikom duzeg rada... Onda problem mora biti u hardveru. Napajanje nije. Nisu ni driveri za zvucnu. Moguce je da su problemi sa diskom ili grafickom. Plocom. Procesorom. Memorijom. Itd... Ako zelis biti siguran moras sve detaljno istestirati sa drugim komponentama - jal ti, jal serviseri.