Problem novi racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ednet, May 28, 2006.

  1. ednet

    ednet Aktivista

    Imam veliki problem kupio sam ove konponente:
    ASUS A8N5X
    AMD Athlon 64 3200+ s939 Venice
    KINGMAX 512MB DDR 400 cl 2,5
    MAXTOR 80GB 7200rpm/8MB SATA II
    GIGABYTE RADEON X700 256MB
    DVD RW PIONEER 111
    Napajanje je FORTRON 550W
    .....
    E sad problem je sljedeci,kad sam sve to skopco i krenuo da instaliram XP kompijuter smrzne prije nego sto kopira fajlove za setup sa cd-a.Probo sam i 98 ali potpuno ista stvar.Ram sam provjerio na drugom racunaru HDD isto i ok su.Ovaj racunar sklapam jaranu,ali posto sam konto i sebi sklopiti jedan sa AMD 64 uzeo sam jos jednu maticnu potpuno istu i probo sam i na njoj ali ista stvar.Ima li ko ideju sta bi moglo biti ?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj staviti zadnji bios na plocu ....ako se dobro sjecam ta ti ploca nemoze sa kingmax-om probaj drugu memoriju
     
  3. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Momak samo da ti kažem da ta ploča ne podržava sata 2 diskove tako da je velika mogućnost tvog problema taj sata 2 disk,probaj obični sata.. ili ata disk..pa ćeš vidjeti dali radi...to je nforce 4 ploča.. nije ultra...tako da vjerujem da je do tvog harda...
     
  4. ednet

    ednet Aktivista

    Sve sam to vec probo ali nije do toga.Uglavnom hvala na pomoci
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pogledaj bios kompletan, olabavi ram na 3-4-4-8 (kingmax spd je 2.5-3-3-7 ako se ne varam - zanemari to) i stavi voltažu rama na 2.7v, stavi jumper na disk u sata 1 mod pa javi jel šta pomoglo.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Usput to je jedna od najbugovitijih nf4 ploca koje sam ja imao pod rukama....generalno veliki broj low-mid end-a asus ima pravih problema sa sata diskovima.
     
  7. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Vidi drivere na CD-u od maticne za SATA kontroler pa ih snimi na floppy i ucitaj kad instaliras windows. Moj HD nikako ne vidi dok ne uradim to.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nisam baš siguran... mislim da je jedna od najgorih ploča uopće dobavljiva asus k8n4-e (deluxe) - e to je pravi očaj.
     
  9. smith

    smith Aktivista

    ja bi rekao da je najvjerovatnije to sto ta ploca ne podrzava sata2,probaj stavit HDD preko jumpera u sata 1 mod