Problem Nvidia GT 430

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jigsaw, Dec 3, 2010.

  1. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Pozdrav:
    Kupio sam grafičku nvidia GT 430 i kad igram pes 2011 grafika je savršena ali mi trza igra pri ispucavanju i dodavanju lopte i kad prebacim na low grafiku opet mi tako trza samo malo manje.
    Dali je moguće da može to bit do napojne pošto mi je napojna 230w a grafička traži minimum 300w a a nekad pri paljenju računara mi pokaže upozorenje za overklok i da moram ići u bios da postavim default postavke to mi se upozorenje pokaže nekad samo na sekundu i sam nastavi dalje da boota.
    Dok sam imo grafičku (GT 430) GT 7300 nije mi pravila takve probleme oko boota i trzanja u igrici.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mijenjaj napojnu pod hitno. bar 400w fortron kakav ubodi.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne mora da znači da je do napojne ali tvoj zakljucak je realan ako imaš slabu napojnu..
    Takvi se problemi javljaju upravo kod napojne koja ne može isporučiti dovoljno struje i te sa javljaju varijacije u naponima i jačini jer nije sposobna da normalno radi pod opterećenjem.
    Jaran je 8800 GTX tjerao na jednom 500W kinezu i trzalo mu u gotovo svim igrama, nakon sto je na istu konfu stavio Fortrona više mu nije trzalo u igrama..

    I kao sto kaze forzamilan, hitno mijenjaj napojnu.
     
  4. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Hvala na brzim odgovorima samo koliko košta Fortron oko 400w i dali mi se može šta negativno desit ako ne promjenim na vrijeme.
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

  6. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    dali mi ta napojna može izdržat dovoljno ako još šta dodam u komp mislim pošto je 400w valjda nema potrebe za jačom
     
  7. _amar

    _amar Aktivista

    Koji ti je ostatak konfiguracije? Mislim da je Fortron 400w dovoljan.
     
  8. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 631 3.0 Ghz
    Matična: Asus P5VD2-X
    RAM memorija: TakeMS 2.5 GB
    Grafička: Nvidia GT 430
    Napojna: 230w

    evo tu je sve kako sad koristim
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je to neka brendname napojna od 230w ona ne bi trebala da bude problem.GT430 je zamisljena kao graficka za HTPC racunare i kao takva je pravljena sa sto manjom potrosnjom pa cak moguce i da trosi manje od 7300GT.

    Pogledaj kako se zove ta napojna.
     
  10. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    moja greška sa zadnje strane gdje se ukljućuje kabal u napojnu piše 230 V a ne W.
    tako kad sam otvorio računar vidio sam da piše total output 400w max
    a za marku piše L&C
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa L&C i nije toliko loša napojna ali ne znamo ostatak konfe i koliko je stara napojna...
    Uradi ti format sistema ako nisi
     
  12. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    evo ponovo

    Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 631 3.0 Ghz
    Matična: Asus P5VD2-X
    RAM memorija: TakeMS 2.5 GB
    Grafička: Nvidia GT 430
    TV karta: Asus P7131
    DVD/RW (LG)
    HDD: Maxtor 160 GB
    Napojna: 400w L&C

    dizo sam iznova sistem tj. radio sam preko acronisa restore/backup (to ja zato što mi je brže da nemoram svaki put instalirat drivere i programe iznova)

    Napojna stara oko 3 godine kad sam i kupio comp
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ti je tu procesor razlog niskih FPS, minimum je C2D 2GHz.
     
  14. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    da ali na prošloj slabijoj grafičkoj 7300 GT nije bilo trzanja.

    a kod ove je grafika savršena neznam dal može bit bolja ali trza pri šutiranju nebi onda trebalo da trza na low grafici

    a procesor u pes 2011 dode do nekih 70-80% nekad sam znao narezivat dvd i igrat pes pa malo nekad zatrza
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako je onaj zlatni L&C ili onaj obicni sa PFC on je dobvar
    On je sigurno dobar
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije ti ni grafička nešto...možda trza zbog nekog uskog grla kao npr procesora..
    Grafika ima potencijal koji ne može da izvuče iz slabog procesora
     
  17. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    neznam uglavnom na 7300 gt nije mi trzalo jedino jest malo kad je sunce pa imaju one sjene

    a na ovoj stavim koju god hoću rezoluciju i nije bitno dali ima sjena ono malo trza pri ispucavanju lopte
     
  18. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    e vako nešto slično kod mene je kod mene
    [​IMG]
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LC Power i L&C nemaju nikakve veze. A to tvoje napajanje je teski krs.

    Osobno mislim da ti problemi nisu zbog napajanja, jer GT430 ne trosi bitno vise od 7300GT. Obje su na oko 40W. Mislim da te nesto drugo zeza.
     
  20. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    e to šta je drugo nemam pojma ja sam mislio da je do napojne vidjeću sutra gago će bit u ovim novim NFS.
    da je do drajvera nebi reko, da je do procesora onda bi valjda pravilo probleme i sa 7300 GT