Problem oko instalacje windows-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Rodjo, May 6, 2007.

  1. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    probo sam i to, a sad sve radi sa SP1, samo kad palim komp ima neki cudan zvuk, malo duzi pisak, a nakon toga ide normalni kratki zvuk.
    Ne znam do cega je, sve radi normalno, jedino sto me to nervira.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    hmm, meni pisti kada ram nije stavljen kako treba, da li ti win prepoznaje sve plocice rama (ako ih imas vise) ?
     
  3. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    prepoznaje, gledo sa i to.
    znaci sve radi normalno, samo to zapisti na kad upalim komp
     
  4. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    prepoznaje, gledo sa i to.
    znaci sve radi normalno, samo to zapisti na kad upalim komp
     
  5. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Ima li iko rjesenje za ovaj problem, i do cega bi moglo bit?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesam ti napisao ja sta ces uraditi?
     
  7. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Mislis na one sa repair, pokusao sam , ali stane na drugom nekom driveru AC... nesto, zaboravio sam kako se tacno zove.
    Ali nema veze ostavicu SP1, al sam pitao za za ove cudne zvukove pri paljenju, kolko znam nisi mi nista napisao:)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Rastavi sve i ocisti sve kontakte. Provjeri napone i temperature. Ocisti hladnjak.
     
  9. StalkeRXp

    StalkeRXp Novi član

    nemoj ni CMOS zaboravit' ;)
     
  10. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    To sam i ja konto, al nisam nikad radio taj CMOS, tako da necu ni sad, a vjerovatno je do toga, al me strah da sta ne zeznem.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemas sta zeznuti.
    -Ugasi komp
    -Iskopcaj kabl iz napajanja
    -Izvadi bateriju
    -Promjeni polozaj jumpera kraj baterije (sa 1-2 na 2-3, ili sa 2-3 na 1-2 kako vec stoji)
    - Sacekaj 3-4 sekunde
    - Vrati jumper i bateriju
    - Pali
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    cak ni nemoras uopste dirati bateriju, samo jumpere, ja radio milion puta i svaku put sam ga uspio tako resetovati ;)
     
  13. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Imam ja jarana sto je zezno plocu tako, pa zato.
    konto sam odnijet u servis pa ako oni sta zajebu, bolje nego ja.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sanse da je zeznes tako su otprilike iste kao i sanse da je zeznes kad upalis komp. To je potpuno normalna radnja koju su predvidjeli i proizvodjaci.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Evo ponudio sam mu se da mu napravim to ako hoce naravno :)
     
  16. dHM

    dHM Aktivista

    samo nemoj ti, meni si prodao plocu koja ne radi, garant si joj ti radio clear cmos :D
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ti si lud trebao si je testirat odmah jer sam ja taman procesor s nje skinuo i meni je radila a sta si ti poslije radio to je drugi par cipela, a prodavao sam i komponenti i racunara ovdje na forumu pa pitaj raju jesam li ikad ikog izradio za bilo sta??? Uostalom zabol' me cosak ja sam se ponudio da pomognem momku jer sam pravio i puno gore stvari a sad je do njega hoce nece..
     
  18. dHM

    dHM Aktivista

    slusaj decko, ja sam ti fino rekao kad si je prodavao da nemam odma procesor da probam, ti si rekao da nije nikakav problem jer radi 100%, a nazvao sam te nakon 20-ak dana da ti kazem da nije radila. nije frka za 25KM, al da sam kupio i procesor i tek tad skontao da si me zeznuo, bila bi druga prica
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    E moj ti izgleda nemas dvije ciste kako treba al hajd nek ti bude dobrog sam raspolozenja :mrgreen: , isto kao sto sam ja kupio u Tuzli 6600GT od jednog forumasa za 170 pa mi riknula nakon mjesec dana i onda sam ga nazvao da ga pitam imam li ja garanciju koju mi je obecavao al nista od tog, zato psssttt
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vas dvojica to rjesavajte na PM. :twisted: