Problem oko paljena PC nakon sto se ugasi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Feb 27, 2021.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    E raja, probao sam svasta, direkt u uticnicu, drugo produzno, na kraju kad ukljucim ErP S5+S4 u biosu, ima jos jedna opcija S5 only, ali nisam probao, onda se pali ( za sad ). Primjetim na wattmetteru da idle ide onda ispod 1W, nasuprot 4-6W kad je ErP disable, ponovo sam u win popalio ovo sve oko ovih hibernacijiskih sranja za test potrebe, i pali se ok.
    Usput probao sam ovo sa fenom sto kolega rece kad nece da se upali, no luck, probao sve da istekam iz ploce na I/O panelu, nista.

    Da se razumijemo, ovo nije neki deal breaker, gasim PC rijetko, veoma rijetko, ali hocu da znam da je ispravno sve.
     
    Last edited: Feb 28, 2021
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo upalio se opet nakon 12 satnog loada sa ErP on ( S4 + S5 ).
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vrati se na konzolu

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam ni otisao sa njih. Hhhhhh
    Salu na stranu, mislim da je problem ono sto je King govorio, samo sto nije konkretno ovde OS level, nego BIOS level.
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i da je do tog moras moc upalit komp nakon gasenja.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa realno jos mogu probati drugi PSU sto cu i uraditi, i onda ponovo ErP disable, i probati.
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kakav PSU, nemoj da hranis OCD , nista ti nece pomoci jer to je tako na nekim sistemima konflikf OS-a i onih C stanja pocesora i maticne ploce.
    Lakse je dvoklik na shortcut na desktopu nego klikati start pa power pa shutdown.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad evo radi ErP sa ErP enable, ovo S4 + S5 i normalno shut down, bez shortcut.
    Podosta ljudi mi govori da je PSU, neko i da je ploca, ali ja sam bas skeptican, ali eto, dobrodosao je svaki savjet.

    Ako danas bude radilo, mislim da se necu vise ovim bavit. Od jarana sam G3 1300W htio uzeti pa probati, ali je bas hassle, i na kraju mozda hassle za nista.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 1, 2021
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Malo sale:) off[​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo da javim da je novi bios popravio problem i sada se uredno pali bez obzira na erp.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nazalost nije rjesen problem. Naime problem je u Asus RGB sistemu.
    Evo video tacno da sad ne pisem romane, sreca ErP S4+S5 mod rjesava problem.
    Elenejs, nije nista pokvareno to je bitno.
    Evo link




    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Picoooka and Vedo like this.
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    btw samo mi nije jasno sta sa userima kod kojih napojna nije ERP kompatibilna, ne znam kako se ovo asusu desilo, i kakve veze opste ovo ima sa nemogucnosti paljenja racunara, ali eto....