problem povezivanja PS3 i plazma tv-a preko hdmi-a

Discussion in 'Igre i konzole' started by dmr, Nov 3, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se taj kabl napraviti bez vecih problema, samo je JAKO bitno da se pogresne zice ne dodirnu...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo napravio sam nabrzaka i konacno dobio hd rezu 1080i :D Uglavnom ima manjih smetnji jer sam sve ostavio neizolirano. Ali sam se odusevio slikom i upscaliranjem dvd filmova :mrgreen:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo sredio sam ga sad i nema nikakvih smetnji. Na kraju sam dobio vrlo dobru 1080i sliku preko home made komponentnog kabla :)
    [​IMG]
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nesto sad kontam. Da li ima razlike izmedju firmware-a za ntsc i pal konzole? Ako da da li se automatski detektuje koja je verzija konzole i odgovarajuci firmware skida? Pitam jer sam se prijavio kao da sam iz USA pa da nisam skino ntsc firmware? :smt003
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima nekih malih razlika u firmwareu (npr bazna rezolucija za PAL konzole je 576i, a za NTSC 480i), ali ne mozes utjecati na to koja verzija ce se skinuti, jer konzola to radi automatski na osnovu modela (u biti su svi firmwarei identicni, ali na osnovu modela se instalira odgovarajuci subset). Nisi dakle mogao napraviti gresku.