Problem remoteom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Moncho, Feb 6, 2009.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    The terminal server has exceeded the maximum number of allowed connections


    Dobijam ovu poruku kada se pokusam spojiti na server preko MS remota. Znam u biti cemu je problem ( ogranicenje OS na 2 simultane konekcije preko remota terminala na server. No problem je moze li se ovo zaobici a da se fizicki ne pristupa server ili se pak fiziciki restartuje.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jel na domeni server ?
    ima li drugih servera u toj domeni ?
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    ne kontam ti sta ti to znaci je li server na domeni, mislis da ima ime myserver.com ? Ako je to, onda server nije na domeni, pristupam mi preko IP adrese.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne mislim da je taj server vjerovatno clan neke domene, e sad trebao bi se nakacit na terminal services manager na nekom drugom serveru (koji je isto clan domene (domene u smislu mrezne domene ne domene na internetu)) i uraditi disconenct nekog usera na tom prvom serveru, vjerovatno nije uradjen log off nego samo opaljen x
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    point is:

    Naravno da postoje brdo servera, ali ja nema pristup nijednom. Uglavnom morat cu zvati odgovorne da resetiraju server. Mislio sam da postoji neki fix da se spojim sa trecom konekcijom i da terminiram one. Bas je blesavo ovo ogranicenje od 2 terminal konekcije.


    EDIT zar ne postoji nijedan client based remote program, koji ne zahtijava neke modifikacije na serveru da se moze pristupiti"?
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Rjesenje!

    start-> run->

    mstsc /v:00.00.00.00 /f -console or mstsc /v:00.00.00.00 /f -admin ( u zavisnosti gdje ste limit napravili, moguce su 2 simultane konekcije 2 console, ili pak console +admin)


    00.00.00.00 je IP servera!