Problem s instalacijom XP

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by harii, Jan 7, 2009.

  1. harii

    harii Novi član

    Kad sam instalirao XP zastala mi je instalacija na 51%... CD je bio izgreban.. I sad vise ne mogu da udjem ni u Bios a kamoli da pokrenem instalaciju sa drugim CD-om..

    Pise mi da nema nekog "NTDRL" :).. pomagajte
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ako vec dodje do toga da fali ntdrl, onda sigurno mozes uci u bios.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    zapocni novu instalaciju i cao sa bootabilnog CD/DVD-a, i nemas frke :)
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Znas li ti uci u bios???
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ljudi ne udarajte po momku, znaju ploce da se zakucaju u tzv wake on boot modu kod sjebanih instalacija,resetqa ( sjebanih memorija), uradi reset biosa (imas uputstvo u knjizici od maticne ploce) pa onda lupi del, f2 ili kako vec tvoja ploca ulazi u bios...

    Da pojasnim taj wake on ploce ne dozvoljava ulaz u bios niti u boot meni nego ploca jednostavno prosljedjuje bootanje na first device a u vecini slucajeva je to hdd
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    Dogodilo mi se jednom da sam krenuo sa instalacijom i došao je do nekih 45% kopiranja file-ova i tu je stalo. Nakon toga nisam mogao pokrenuti komp, pa ni ući u Bios sve dok nisam isključio HDD. Ali i nakon toga, kada ponovo spojim HDD opet nisam mogao pokrenuti Setup niti ući u Bios. Na kraju odnesem HDD kod prijatelja sa nadom da će ga prepoznati ako spojim kao sekundarni disk. Kod njega bila instalirana Vista i uspio je vidjeti HDD ali ne i njegov kapacitet, ali nisam mogao ući ni vidjeti sadržaj. Nakon toga u Disk Managment-u uspijem vidjeti kao neku particiju, obrišem je i ponovo kreiram.
    Fakat se nekad zna desiti ova neobjašnjiva komplikacija.