Problem s napojnom

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by D3n1s, Feb 23, 2010.

  1. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Evo ovako prijatelj uzeo nove komponente al eto desilo se to da je prije 4-5 mjeseci uzeo napojnu ATX PowerLine 430W retail 120mmFan 19dB tako da je htjeo da proba ove nove komponente s njom

    Maticna: BIOSTAR TP45E Combo P45 775 FSB 1600Mhz DDR2/3 1066/1333 PCIeX
    Procesor: CPU INTEL DualCore E5400 2.70GHz, 2MB, 800FSB, LGA775, BOX
    Memorija: Patriot SL 1GB PC6400 DDR2 800 single module PSD21G80026
    Hard Disk: HDD 500 GB,WD5000AAKS,SATA-2, 16 MB/7200rpm
    Graficka: Sapphire Radeon HD 4730 512MB GDDR5
    DVD RW LG H55/58N/H22 Double Layer +/- 20X, BLACK

    Kućište: pojma nemam koje i njega je uzeo 90 KM je bilo, uglavnom sve je znači novo e sad problem, sve je spojeno ok znaci upali komp i desi mu se to da se lampica na monitoru samo pali gasi ja sam mu rekao da je do napojne al eto on bi uzeo i jacu al stvarno nemam pojma šta da mu preporucim pa eto ako ima neko da zna hvala unaprijed ;)
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Neka spoji prvo monitor na izlaz na maticnoj, neka zatim podesi u BIOSu da koristi PCIX karticu prvu i neka ugasi integrisanu.
    EDIT: Zatim neka opet spoji monitor na dedicated(Sapphire Radeon HD 4730) graficku.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    A kompjuter se upali? Tj. "cuje" se centralna? :) Je li se cuje normalan beep pri paljenju?

    EDIT: Tyger, mislim da ova maticna nema integrisanu graficku :)
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Sorry nisam vidio odmah tacan model...
     
  5. D3n1s

    D3n1s Novi član

    sve radi barem mi tako kaže čuje se i HDD kao ono zavrti ga i beep je ono normalan svi ventilatori rade graficka isto, CD-ROM, al eto monitor neće mada ima još jedan komp tu pa sad koristi taj dok ovo ne skonta al eto monitor mu je ispravan da ne bude zabune, ja definitivno mislim da je do napojne jer sam imao isti problem sa malo slabijom konfiguracijom i jaca napojna je pomogla al eto nisam bas u toku s ovim novim pa ne bi da ispadnem kriv ako uzme neku koju mu kažem od stotinjak maraka il više i da opet ne radi pa zato i pitam ovdje.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sapphire Radeon HD 4730 512MB GDDR5 ne radi sa kinezima od 400-450W
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne mora znaciti apdejt.
    Kinezeri također znaju dati poprilicno dosta struje, ali sve do jednom.

    Pored napojne problem također može biti u matičnoj ploči.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Izvadi bateriju 10-15 sec pa vrati.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    U svakom slucaju prva investicija ovdje bi moralo biti kvalitetnije napajanje jer ak se dobro sjecam ova graficka zahtjeva dodatno 6-pinsko napajanje, a ta ploca bi morala biti pod garancijom pa ak je u njoj problem to ti je najlakse rijesiti.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Kartici treba 2x 6pin napajanje. Poprilično sam siguran da kinober PSU ne dolazi u obzir.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jaran je donio iz Njemacke (bio je u posjeti mjestu gdje je prije zivio) MSI GTX260 1 GB prije jedno godinu i pol. Dotad sam mu sklopio konfiguraciju koja je radila do dolaska te graficke. S Mercury 500W racunar se uopste nije htio upaliti, a radio je prije s 8600GT s pasivnim hladjenjem (koje nije moglo da ohladi kako treba graficku). Ja sam mu savjetovao da kupi FSP Epsilon 700W i spojio sam jedan 6pinski port. Nije bilo slike, a zaboravio sam za drugi, jer sam zurio na put. Neki mu je lik iz Geneleca prikopcao i drugi i sve radi ko sat i dan danas (jos uvijek nista nije mijenjao). Na osnovu ovog iskustva, mislim da je PSU ipak krivac.
     
  12. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Iskreno pojma nemam šta je problem ali eto odnijeo je komp u Genelec i rekli su mu da ova Patriot SL 1GB PC6400 DDR2 nije kompatibilna sa ovom maticnom i zamjenli mu tu ATI za neku NVidia 9600 ne zna ni on tacno al eto kako kaže još mu nisu vratili komp pa kad dođe javim šta je problem ako mu kažu.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej hoce patriotov RAM da sere sa nekim plocama, pogotovo Biostar, a graficka ukoliko je ispravna bi morala raditi sa brendiranim napajanjem.