Problem s portom - ut2004, ut3...

Discussion in 'Igre i konzole' started by shocky, Dec 21, 2008.

  1. shocky

    shocky Novi član

    E ljudi ja ne znam kako ovo da rijesim hitno mi je potrebna pomoc. Ovako, glavni port koji sluzi za konektovanje na ut2004 i ut3 (7777) servere mi je nekako, ne znam kako, blokiran. Dakle, svi serveri na tim igrama koji nisu standardni 7777 rade, ali 90% servera je na portu 7777 i ja nikako ne mogu da se spojim. Pokusao sam nastimati na firewallu ali nije do njega, cak mi je iskljucen windows firewall, pokusao sam telnet nekihost 7777 ali je ut2004 i ut3 na udp protokolu pa ne radi ni to. Ne znam stvarno sta je u pitanju, dao sam ut2004 prijatelju koji je na istoj mrezi kao i ja i moze uci, znaci nije do providera. Moram ovo rijesiti, trebam igrat za repku sad na nations cupu i kapiten sam a ne mogu uci na 90% servera. Sistem mi je Win XP pro sp3. Ima li neko ideju kako ovo rijesiti (Osim format kompa fakat mi se ne da, ako bude moralo uradicu ali valjda ima neko drugo rjesenje...) ? :S

    EDIT: Ne spajam se preko routera na net , idem cisto preko kablovskog modema.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Tražeći rješenje naletih na jedan thread na kojem tip kaže da: ako je neko ko je imao tvoju ip adresu (jer isp koristi dinamičke adrese) napravio neki game server i koristio taj port, njegove "mušterije" pređu na tebe.
    http://www.outpostfirewall.com/forum/sh ... php?t=3585
    Dakle rješenje bi bilo dissconect, pauza i onda connect.
     
  3. shocky

    shocky Novi član

    Imam staticki ip koji je isti vec godinu i pol. Znaci nije do toga, ovaj problem imam tek 2 sedmice. Al hvala na trudu :)
     
  4. GW

    GW Moderator

    Jesi probao restartovati računar? :D
     
  5. shocky

    shocky Novi član

    hahahah pa kazem ti 2 sedmice mi se desava vec, gasim ja racunar svaku noc... :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Možda neki program krade port 7777, pa ga ne možeš koristiti. Jesi gledao sa kakvim port skenerom?
     
  7. shocky

    shocky Novi član

    da bas sam probao maloprije wiresharkom... ma kakvi dok nisam pokuso da se spojim na neki server ne vidjeh 7777 port...
     
  8. sale072

    sale072 Aktivista

    rekao sam ti, racunar ti pokusava poruciti da se kanis corava pola vidis da ti ne ide ut.. :))

    P.S. sad bez zeze.. umjesto sto se zezas s tim 2 sedmice, format C: i lagano.. ne vidim sto ti je to bauk.. pola sata treba da nabacis sistem i sve nastimas.. pogotovo ako imas uredan backup svega ( sto bi svako iole normalniji trebao da ima )
     
  9. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ovako, ako je router u pitanju moze i on blokirati portove. jos, recimo ja imam neki firewall koji kad ga ugasiš blokira sve sto bi inace blokirao samo nema prompt allow block. neznam za ovo drugo malo je tanko al vidi ako imas ruter pa pročackaj. al na kraju krajeva i bitchnet moze blokirat portove pa i to mozes istraziti :smt001

    i btw omg wtf sumnjam da ces rijesiti taj problrm formatiranjem
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    de ponovo procitaj prvi post...


    pa ces vidjeti da covjek ne ide preko rutera niti preko bh telecoma, ocigledno da koristi kablovski net....

    moze zgodno biti da se seznula network komponenta widnowsa, nista cudno, desava se. pa svakako jedan obicni reisntal OS-a ne bi bio na odmet... da se zna na cemu smo.
     
  11. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    jebat ga fulaza zesca smekno nalsov teme nisam citao post :| , al opet reinstal se cini kao malo previse, mozda neki lagani repair? :p