Problem sa 8600GT GLH

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Elegance, Dec 27, 2008.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Imam problem sa navedenom grafickom. Radi se o grafickoj sa 256MB DDR3 koja je fabricki OC na 625/1800. Problem nastaje pri samom paljenju kompa. Na ekranu se pojavljuju artifekti i prije loada windowsa (u biosu i sl) . Ima neke "pruge" preko ekrena kao sto mozete vidjeti dolje na slikama.
    Koristim LCD 15'' SyncMaster i DVI to VGA konverter. Probao sam i drugi monitor (VGA) kao i drugi konverter ali ne radi. Instalirao sam drivere s CD-a ali ne moze da detektuje koja je graficka kad idem na properties na desktopu. Skinuo sam i 178.13 sa nvidine stranice ali isti problem.
    Temperature su ok a cooler radi. Radi se o ovoj grafickoj koja zauzima dva slota i ima dodatno napajanje.
    Kada sa GPU-Z idem onda izbaci poruku "unknown architecture" i nema informacija o njoj.
    Dali moze biti do napajanja posto je MS 400W.

    Ostatak konf je:
    GIGABYTE M61PME-S2
    AMD 64 3200+ @ 2000
    1x 1GB TAKE MS 800MHz
    1x 512 667 MHz (probao sam da izvadim jednu od ove dvije plocice ali opet se javlja problem)
    MS 400W
    HDD 500GB

    [​IMG]
    [​IMG][/quote]


    EDIT: zaboravih ubacit slike
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Otisla je ta grafa, mislim da je memorija otisla u vjecna lovista.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    grafa ja kapuT. Tacnije memorija je otisla...
     
  4. Elegance

    Elegance Aktivista

    Peh, grafa nova i to mi se desi. :cry:

    Nista, lock.
     
  5. Devil Hunter

    Devil Hunter Aktivista

    Tako kad je oveclockovana dešavalo se to i meni kad sam svoju overcklockovao čim se digne sistem pojave se pruge i ne vidi se slika.Onda sam pomoću RivaTunera držao CTRL prije nego se uđe u sitem i vrati se na defaul frekvencije i tako sam ih i ostavio i reješio problem.To je kad se pretjera u clockanju i kad memorija ode.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jedino pokušati downclockat karticu, pa viditi imal kakvog pozitivnog efekta.
     
  7. Elegance

    Elegance Aktivista

    Dogovorio sam da vratim karticu.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    GLH

    goes like hell
    or
    glitches like hell


    Na tebi je da odlucis.