Problem sa Adobe Flash-om ili necim drugim??

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, May 30, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nikakav problem, tu smo da pomognemo :). Nego hajd malo koristi na 3 jezgre pa javi kroz koji dan je li sve ok.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Svi testovi prosli.Testiracu ovih dana u normalnom radu pa cemo vidjeti.Javim sta bude naravno.
    Znas sta samo kontam??Kako ustvari windows "zna" koju je jezgru trebao "iskljuciti"?Ovo bas kao da je pogodio :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Haman sreca :). A sve mi nesto naginje i kao da cpu nije imao dovoljno struje za 4 jezgre, ili zbog maticne ili napajanja. Koliki je bio pad napona na cpu-u kada su sve 4 jezgre ukljucene, a koliki sa 3?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg nisam to upratio ali ova ploca je sumnjiva skroz mislim da ona pravi problem u naponima psu nije sigurno.Plocu sam ja davno namjeravao mijenjati zbog svih dr problema s njom.Mozda jednostavno ne moze da odrzava zadati napon pa varira.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A prebaci na 4 jezgre privremeno pa vidi pad napona kad opteretis. A moguce da je i do ploce, najbolje je da najdes nekog na istoj platformi pa da probas svoj cpu.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako,evo ti podatak trenutno za 3 jezgre i voltazu u idle-u i pod 100% opterecenjem:
    3 jezgre>0%>1.376V
    3 jezgre>100%>1.328V
    Sacu prebaciti na 4 jezgre pa izmjeriti napon pa ti postam u ovaj post isto.

    EDIT: 4 jezgre>0%1.376V
    4 jezgre>100%>1.312V
    Eto ga druze.Ovo je na osnovu ovog programa mjereno: http://openhardwaremonitor.org/
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj jos sa cpu voltazom na 1.45V ako ne ide vrati na 3 jezgre.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Druze,nije do voltaze.Podigao sam do 1.4 jer je to max za moj cpu(bar tako pise).
    Evo stress test opet fail.I vec se artefakti javljaju.Ne znam smijem li ici do 1.45??
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slobodno...ja rek'o
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep, slobodno.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam kome sad da vjerujem biosu ili windowsu??U biosu pise 1.408 a u winu 1.440!??
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira na to, nece mu nista biti, kako se sad ponasa? Naravno prati temperature.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Eh eto,mislim da konacno mozemo zakljuciti da napon nece donijeti nikakve koristi.Primijetio sam da je sa svakim povecanjem napona na logon ekranu bilo vise artefakata.
    I jos jedna stvar.Kad su sve 4 jezgre ukljucene,svaki put nakon logona imam pad mreze tj wifi mi nestane kao da nema kartice,aero se srusi i onda nakon 2min sve dodje sebi samo.
    Uglavnom evo ss voltaze u biosu(njemu sam vise vjerovao a win je pokazivao i dosta vise):
    [​IMG]
    Vratio sam na 3 jezgre i sad opet sve ok na defaultnoj fabrickoj voltazi.Je li ovo znaci sada da je definitivno cpu u pitanju ili ipak moze ploca biti??Djevojka mi ima am3 plocu na koju moze moj cpu pa cu kad dodjem kuci probati svoj cpu na toj,ali i njen cpu u mojoj ploci pa cemo vidjeti onda konacno sta je.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vrlo rijetki su slucajevi da cpu rikne, najbolje ga probaj na drugoj ploci. Nego nisam bas toliko upoznat sa amd cpu-ima novije generacije, ima li sansi da je otkljucana ta 4-ta jezgra pa da si tako kupio ne znajuci?
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jok,ovo je nativni 4 jezgreni.Ima onih x3 kod kojih mozes nekom pukom srecom da otkljucas ako imas plocu koja ima tu mogucnost.Kod moje djevojke je x3 i ploca koja to moze.Probao sam ali nije bilo srece. :smt003
    Ma ja mislim da ova ploca kod mene pravi sve probleme ove.Glupo fakat da mi je cpu otisao nema mu ni 2 god. jbt.BTW cpu sam u Plusu uzeo.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nista onda probaj na njenoj ploci, postoji cak mogucnost da na njenoj ploci tvoj bude radio a na tvojoj njen. Onda zamo zamijeni ploce :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Vidjecemo,jbg kad budem imao vremena.Bitno mi je sad da radi bar sa ove tri ako nista jer nisam bukvalno mogao pogledati video,rusio se stalno,sto na videu,sto na slikama ili bez tog pravila.A sad da ploce mijenjam,to mi se ne da.Jbg kod nje je am3 kod mene am2+ sa ddr2 kontrolerom a kod nje ddr3.Onda mogu komotno sve uzeti a tako ce i biti jer ce sad laptop dobiti pa meni ide i ploca i cpu:) jos ako bude radio moj kod nje onda malo klokati ovog jadnika mog :D
    I jos jednom vam hvala na iscrpnim prijedlozima i pomoci.Svaka vam dala ,zivi i zdravi mi bili :smt003
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nakon evo mjesec dana sve ok radi sa 3 jezgre.Maloprije probah ponovo da stavim na 4 jezgre.I bootam sve ok.Naravno,stress test ponovo ne prolazi.Ali evo za sada nema niti artefakata niti rusenja flash-a.Vidjecu kako ce se ponasati ovako sa 4,pa ako ponovo bude isto,vratiti opet na 3 i jbg.Kad ove ispite rijesim onda cu ga kuci nositi pa probati na ploci od djevojke i obratno njen na mojoj ploci pa cemo sigurno vidjeti sta je u pitanju.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo testirao konacno procesor kod djevojke u njenoj ploci i sve radi perfektno.Prosao sve stress testove.Dakle do ploce je definitivno problem.Et samo da javim