Problem sa Adobe Flash-om ili necim drugim??

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, May 30, 2013.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako,od prije 2 dana su mi se poceli pojavljivati cudni artefakti na ekranu.Primijetio sam trenutno da se samo javljaju online,dakle u browseru,i u mozili i u kromu,najcesce na videu ili slikama,a nestanu kada napravim refresh ili ostanu,kako kad.
    Kontao sam da grafa ne posustaje posto je klokana,pa sam spustio na default klokove ali isto.Nisam primijetio nista u igrama ili na desktopu lokalno_Ono sto je jos problem je da mi se sve cesce rusi flash player bilo kad gledam neki video ili kad ima nekog flash sadrzaja na web stranicama.
    Evo i 2 slike da vidite o cemu je rijec:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo se meni znalo desiti ako je u pozadini pokrenut neki video a preko njega browser, doduse to je bilo na winxp. Ako nista iskljuci hardware acceleration u flash playeru.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije pokrenuto nista u pozadini probacu ovo da iskljucim pa cemo vidjeti
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nista druže isto je sa i bez akceleracije :(
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj sa drugim browserom
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ista stvar.Uglavnom sada ne mogu gledati nijedan video a da se ne rusi stalno.Pratio neki tutorijal viza vi rusenja ali opet nije pomoglo.
    Kada video probam u internet expl. on se citav srusi odmah. :(
    Opera se evo takodje rusi!

    EDIT: evo izgleda da se i lokalno javljaju artefakti ali ne u tolikoj mjeri.Skidam nove drivere za grafu pa cemo vidjeti.Ne znam vise sta da probam.Od prije nekoliko dana sam takodje primijetio da nekad kada otvorim neki prozor(file manager) nekad samo titra brzo dole na task baru i ne mogu pristupiti nekoliko sekundi tom prozoru i onda proradi.Ovo je garant povezano.Kada pustim lokalno video problemi su cesci u browseru sto se artefakata tice.Meni ovo ipak na grafu smrdi dda nesto nije ok.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    izgleda da je neki od memorijskih cipova na grafi crko. Pogledaj i kondenzaore malo da nije koj i nabubren ili procurio, koje su temperature inace? Probaj i izvaditi grafu pa malo ocistiti pcie kontakte alkoholom.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nije druze do grafe.Probao i sa integralom ista stvar!
    E sad,ima jedna ili dvije stvari koje sad nesto povezujem.Imam probleme sa front panel usb portovima.Znao mi se racunar samo resetovati kada stavim usb stick ili kabal od telefona,ne mora biti tel na njemu samo da se nesto ubaci u port i komp se ugasi.Ploca je vazda bugovita bila(mrezna karta se znala gubiti iz cista mira,bios sam resetovati itd itd.)Uglavnom,evo jos jedan update,znaci i sa integralom ista stvar.Kada udjem na desktop,srusi mi se aero interfejs,a onda recimo ne radi wireless kartica tada i promijenim port ili dva u koji je ustekana i onda proradi a dodje sebi i aero int.
    Kontam moze li biti do ovog headera da ga iskljucim potpuno sa ploce ili mozda i ploca ne valja!?BTW jucer sam cisto onako skinuo occt i pokrenuo cpu stress test i prekinuo ga je minutu poslije starta i kaze nasao gresku na jezgri broj 2.!?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    temperatura cpua? Probaj sa samo jednom plocicom RAM-a.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sve temperature su u granicama normale.A sto se memorije tice prosle sedmice sam 24h memtest uradio,nikakvih gresaka nije bilo.Ali cu probati pa javim.Najgore je sad sto se rusi i bez videa nego recimo i na forumu ovom se krom srusi.Svasta.Nesto definitivno nije ok.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj probaj dinuti neki live linux ili nesto slicno pa samo da vidis jel hardver ili softver u pitanju.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hocu bas to radim pravim evo usb stick :smt003
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sto svi kao linux predlazu, digni winse na neki hdd ili usb :)
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Maloprije podigao staru verziju linux minta,bilo je artefakata na videu pustenom lokalno sa racunara.Nisam mogao testirati na netu stanje jer nisam drivere imao za bezicnu.Evo pravim lubuntu novi pa cemo vidjeti.Ali nije linux mjerilo jer zna na njemu biti artefakata kada se driveri od grafe ne stave.Mislim da je problem definitivno maticna ploca,memorija ili sami usb portovi.Upravo mi se srusio Unetbootin program kojim pravim bootabilni usb
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa probaj sa jednom plocicom RAMa, pa ih mijenjaj ako bude opet.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    U Linuxu ista stvar sve se zivo rusi.Sacu ram testirati plocicu po plocicu pa javim.
    Probao sve plocice posebno ali ista stvar.Sta dalje?Takodje sam promijenio usb front panel tj ustekao na susjedne hedere na ploci.
    Moze li procesor ovo uzrokovati?
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Problem sa Adobe Flash-om ili necim drugim??

    Meni se ploca ponasala cudno zbog napuhanih kondenzatora (ost kineski crap, tipicno za jeftine ploce), usbovi nekad hoce nekad nece, kad ne rade isto kao da nema struje u usb portovima, mada vrlo vjerovatno kod tebe to nije slucaj. Rijeseno sa novima.
    Inace kod mene je Biostar A760G.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: AW: Problem sa Adobe Flash-om ili necim drugim??

    Jbg ovi bi kao trebalo da budu solid state oni đapanizi suhi lafo ali eto.Ja ne vidim na ploci da je i jedan napuhan ili nesto slicno.Ali sve nesto mislim da ploca sve ovo uzrokuje ili cpu ili mozda cak nesto od periferije mada cisto sumnjam.Maloprije sam tastaturu probao i mis drugi ali nista isto_Ono sto je meni cudno bilo je da mi je jucer OCCT gresku javio za jednu od jezgri procesora sto nikad nije jer sam cesto sa njim testirao kad bi promijenio pastu ili kuler da vidim kako se temp.ponasaju
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I evo problema izgleda:
    [​IMG]
    Prime 95 pokrenem i odmah se srusi cim testiranje startam :(