Problem sa antivirusima?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Preljubnik, Jun 9, 2006.

  1. Preljubnik

    Preljubnik Novi član

    Na Windows XP bez ikakvih zakrpi na koji je već bio instaliran Panda antivirus pokušao sam instalirati Norton antivirus ne skidajući Pandu.I sve je lijepo prošlo dok Norton nije zatražio restart sistema kao završni dio instalacije prije registracije i update-a.Elem ,sistem se nikako nije htio dignuti.Zapravo računar se zaledi pri pokušaju dizanja sistema.Problemk je vjreovatno u tome što se kao start up programi dižu i Norton i Panda ,pa se vjerovatno međusobno kolju.Pokušao sam isključiti jedan ili drugi pri dizanju sistema pomoću task managera ,ali ne ide.Moguće i da Norton ima problema sa registry zato što na računaru nema nikavog spyware doctora i registry clenera iako je stalno na internetu.Šta da radim ?Trebao bih nekako deinstalirati taj Norton ,a da ne dižem sistem.Možda preko DOS-a.Ali koja ono bješe naredba za brisanje direktorija u DOS(davno je škola bila-:))?.Ili možda da idem na repair windowsa jer je greška do registrya.Napominjem da sam na drugom jednom računaru bez problema stavio Bitdefender i Norton ,ali taj je puno ažurnije čišćen.Pomagajte-:(
     
  2. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Pokusaj u safe modu izbrisati jedan od njih :roll:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A otkud ti takva briljantna ideja da instaliras dva antivirusa odjednom? :wink:
    Probaj se dici u saf modu i obrisati oba, nakon toga ocisti registry i instaliraj samo jedan.
    Ako ne budes mogao uninstalirati iz safe moda, odnosno ako ne uspijes uci uopce, ne gine ti reinstalacija windowsa.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Pokusaj ih obrisati sa CCleaner-om, pa onda samo jedan instaliraj (norton ne preporucujem)
     
  5. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja ovog cojka ko da od nekud znam. Nemoguce je da koristi iste izraze tipa kolju itd. Cak je i ovaj imo problem s pandom. :mrgreen:

    Zove se Mirza i trebalo je ovo bit davno rijeseno. :smt021 Usput Nick ti ne odgovara karakteru :D

    S rodjakovog CD-a od maticne :lol:

    Ukoliko budes dizo DOS s nekih start-up disketa daj Boze da vidis NTFS particije. A vjerovatno da ga obrises tu jos samo mozes gore zeznut.
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    au ja sam obaro system zbog nortona i ja sam napravio istu gresku,imao sam kasperskog i nortona i sve je bilo u dure do restarta,i onda znas ostatak................. :roll: :mrgreen:
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je na posao donjeo covjek racunar sa Avast,Kaspersky,Norton i Bit Defenderom i sto je najgore sve je radilo bez problema :smt117
    Al fakat zasto instalirati 2 antivirusa odjednom?
    Bolja zastita?
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    pa ja sam to mislio da ce bolje stititi :oops:
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja nemam nikako antivirusni program instaliran. Samo sam ukljucio DEP a Zone Alarm blokira upade. Sto skidam vecinom je sigurno. Jednom prije mjesec instaliro AVG i skeniro nista nije naso, i ja nastavio po starom. A zajedno dva ne vjerujem da bolje stite. Uostalom kad se pojavi novi virus koji nemaju u definiciji dzaba ih 10 nema efekta.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U pravilu dva antivirusa uopce ne mogu zajedno raditi. Ipak ima izuzetaka. I ako rade zajedno ne stite bolje uopce, nego stite onoliko koliko bi stitio bolji od ta dva.
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Samo da podsjetim, ovo ne znaci da ne mozete imati dva antispyware, stovise pozeljno je preskenirati sa vise od jednog