Problem sa BioShock-om

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Thomas Angelo, Sep 6, 2007.

  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Nabavio sam BioShock. Igra dođe na 2DVD-a i sav sretan sam ubacio prvi u dvd rom. Ali, kada hoću da instaliram igru dobijem ovo :
    i kada pritisnem OK Setup se zatvori. Stvarno ne znam do čega je. Do DVDova 100% nije pošto su novi-novcati. Imam najnovije drivere za grafičku. DX9.0c također instaliran (juli)...Danas ću otići u poštu i uzeti AMD4200+ koji sam naručio, pa ću javiti da li će biti išta bolje. Zna li iko do čega je ?

    [EDIT:]Procitao sam u manualu da treba biti konektovan na internet, ali opet isto.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

  3. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Platiš 100+KM za grešku u instalaciji :(

    Nista od onoga nije pomoglo :cry:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Izgleda da je problem ako si imao demo instaliran.
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Da, imao sam demo instaliran. Ali ne znam kako da to popravim :( Googlanje gotovo ništa ne daje :cry:
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Pa izbrisi BioShock fajlove iz registrija, demo je instalirao Sony-ijev Securom DRM software i sto je jos gore ostavlja ti Securom na sistemu cak i ako uninstaliras Bishock demo!

    1.Uninstaliraj Bioshock demo

    2.Ukloni Securom registry entries
    Securom registry entries su namjerno napravljeni kao non-removable by default. Da bi oh uklonio download http://www.microsoft.com/technet/s.mspx RegDelNull registry editing utility od Microsofta i instaliraj na C particiju. Ako link ne radi nadji RegDeNull na internetu.
    Pokreni 2 komande iz Windows command prompta: "C:\regdelnull HKEY_CURRENT_USER\Software\SecuROM -s" i "C:\regdelnull HKEY_USERS\<Computer specific key>\Software\SecuROM -s" gdje "<Computer specific key>" moze biti odredjeno kopajuci po the registry-u za "Securom" directory key-om. Ovaj "<Computer specific key>" ima formu kao "S-1-5-21-2052111302-1757341266-724545543-500".
    Kad su ove 2 komande RegDelNull uspjesno unesene, registri treba provjeriti da su klucevi izbrisani. Ako nisu oni ce sad biti removeable zbog RegDelNull utility-a.

    3. Brisanje Securom servisa i utilitia.
    Otvori Windows command prompt i promjeni directori u "c:\windows\system32".
    Ukucaj "uaservice7 /remove".
    Ovo ce zaustaviti Securom user access service i ocistiti relevantne registry entrije.
    U Windows command promptu ukucaj "regsvr32 /u cmdlineext.dll".
    Restartuj i rucni izbrisi "uaservice7.exe" i "cmdlineext.dll" iz "c:\windows\system32".

    4. Brisanje Securom fajlova u "C:\Documents and Settings".
    Securom instalira skriveni direktorij sa 6 fajlova u "C:\Documents and Settings\<Tvoje Administratorsko ime>\Application Data\Securom".
    Prva 4 obicna text file-a mogu biti rucno izbrisana cim konfigurises Windows explorer da pokazuje hidden files and folders (Na tools-view).
    Ostala 2 fajla trebaju se obrisati na malo drukciji nacin;
    Pokreni Windows command prompt sa Administratorskim privilegijama unoseci u Windows command prompt sljedece:
    "at <tvoje trenutno vrijeme + 1 minuta> /interactive %systemroot%\system32\cmd.exe" npr "at 9:02pm /interactive %systemroot%\system32\cmd.exe".
    Ovo ce otvoriti novu Administrator commandnu liniju poslije 1 minute jer gore je stavljeno + 1 minuta.
    U novom command promptu promjeni directori u Securom folder npr;
    "cd C:\Documents and Settings\<Tvoje Administratorsko ime>\Application Data\Securom".
    Ukucaj iducu commandu da bi vidio preostala 2 fajla: "dir /A".
    Da ih izbrises ukucaj sljedece: "del /F /AH *".
    Pritisni 2 puta "yes" da potvrdis oba brisanja.
    Konacno, direkorij "C:\Documents and Settings\<Tvoje Administratorko ime>\Application Data\Securom" moze biti nromalno obrisan iz Windows explorera.

    Ako ti je ovo mrsko mozes komotno formatirat particiju, 3 solucija da nikao ne igras Bioshock :mrgreen: Uradjena je ova metoda na 2 mashine i sve radi, ovo ti je posao od 5-10 minuta.
    Ostavite se demoa ubuduce :smt004
    ps. ne ukucavaj tacke koje sam stavljao na kraju recenica poslije u linijama komand promta. Samo ono sto je pod navodnicima.
     
  7. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Hvala velika, probat ću pa ću javiti !
     
  8. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Nigdje da nadjem RegDeNull :(

    EDIT : Oh, našao, pisao sam RegDeNull umjesto RegDelNull