Problem sa Gainward 8800 GS 384 MB DDR3

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by senad_986, Mar 14, 2009.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Prilikom gledanja filmova, klipova, rada u office-u, surfanja netom problema nemam.
    Problem mi se javlja tokom igranja igri. Naime, pojavljuju mi se bijele, vodoravne linije po monitoru. Nisu puno primjetne da bi kvarile ugodjaj igranja, ustvari, u zaru igre se i ne primjecuju, ali su ipak tu i znaju ici malo na zivce jer znam da u normalnim uslovima njih ne bi treblo biti. Ne mogu vam ih najbolje opisati, ali na ovom sajtu ima primjer tih linija koje nisu izrazene kao tu http://www.lagom.nl/lcd-test/clock_phase.php Znaci, skrolujte malo dole i prva slicica desno.
    Nema ih mnogo kao na datom primjeru, ali otprilike su takve.
    Mislio sam da je do monitora, ali nije. Nosio sam ga do druga i kod njeg je sve u redu. Donio sam njegov monitor kod sebe i linije su opet tu. Nosio sam grafiku do rodjaka i kod njeg je isto. Linije se pokazuju i kod njeg.
    Primjetio sam jos da se ove linije ne pojavljuju u manje zahtjevnim igrama, npr. u Dead Space-u, FM2009 ih nema. Nema ih ni u King's Bounty, ali kad upalim AA u KB ima ih. U Crysis-u ih ima.
    Nevjerovatno je koji sam ja peh. Prvo mi nisu radile kako treba DVIJE 8600 GTS-ice, a sad i ova. Po cetvrti put cu izgleda morati ici da mi je zamijene. Mislit ce ljudi da se sprdam s njima.

    Konfiguracija je
    Foxconn G31MV-K
    Intel E5200
    Kingston 2 GB DDR2 800 MHz
    Seagate 320 GB 16 MB
    Gainward Bliss GeForce 8800 GS 384 MB DDR3
    LG W2234S 22"

    Zna li neko do cega je??? Mislim, da li se to moze softverski rjesiti ili je zamjena jedino rjesenje. Pod garancijom je kartica.
    Hvala!!!
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ocigledno pregrijavanje grafickog RAM-a.
    Kakav je hladnjak na grafičkoj?
    Kakav ti je propuh u kučištu?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ili je jedan dio memorije otkazao :) Sreca pa je pod garancijom :)
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ventilator je zakljucan na 100% i temperatura je u idle-u oko 36 °C. Propuh je dobar u kucistu!:) A hladnjak je neki veliki, aluminijumski, cini mi se. Nije do ovog.
    Ma, ja ne mogu da vjerujem da cu i trecu karticu morati vratiti. Ne znam, izgleda da ovaj Gainward k... ne valja.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Otisao graficki ram...
    Odneses da ti zamjene i to je to.
    Ne krivi Gainward dok imas garanciju.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    trazi od drugog proizvodjaca grafu
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @senad_986
    Treca kartica ti umire u par mjeseci? Ja bih obratio paznju na napajanje i uopste stanje strujne instalacije u kuci/stanu. Iako je bilo fula i kod gainwarda, kao i kod ostalih, nesto mi kod tebe previse fula.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    a da nisi slucajno spajao tu grafu na TV?
     
  9. zasto svi ne odg ovako,i ne daju ovakve ''savjete'' :roll: :roll:

    ma koliko pricali,sve je to isto,nijanse odlucuju :smt014 bla bla...probaj drugog proizvodjaca kako @stihoklepac rece pa vidi....
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Seide, jos uvijek cekam tvoj koristan post na ovom forumu pa bih te prije iskljucenja jos jednom zamolio da prestanes pisati gluposti i siriti spam na ovom forumu.
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    @Dog_Father: Mislim da je u redu sve sto se tice napajanja i struje jer sam imao kompjuter prije ovog koji je vise od dvije godine besprijekorno radio, a i prije tog je godinama treci komp (tj. prvi :)) radio kako treba.
    @Vedo: Nisam je spajao na TV.
     
  12. fipi

    fipi Aktivista

    Evo da ne otvaram novu temu, i ja imam slican problem. Samo u mene je ati 4850. Ovo mi se tek pojavilo kad sam poceo igrat The last remnant rpg. Ovo preljevanje se tokom igranja pojavljuje u intervalima mozda svako 20-30 sec mozda vise.

    Eh sad jos jedna zanimljiva pojava.. poslje jedno 3-4 sata igranja na high detaljima fullscreen, ekran pocrni, sve zamrzne i nemogu nista upirat onda, samo mogu resetirat dole na dugmetu od kucista. A kad igram u windowed modu i dalje se slika preliva , ali koliko got igro nece se pojavit crni ekran tj, nece mi se sistem srusit. Sve je pod garancijom, nije otvarano, lose prozracenje, defaultni su kuleri pa sumnjam da je i do pregrijavanja graficke i/ili mozda procesora, vjerovatno graficke.

    Zanima me imali kakav softver da ja tacno vidim jel taj vram otiso ili se samo pregrijava graficka. Necu da morim ljude u servisu bezveze ako je samo do pregrijavanja.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    GPU-Z
     
  14. fipi

    fipi Aktivista

    Evo nakon duzeg testiranja svega pomalo skonto sam do cega je, sa slike se moze vidit da se ne vrti na grafickoj kuler. Vrtio sam OCCT i gledo temp sa ovim GPU-z.
    Ovo sam ufatio jedno 3 sekunde prije rusenja sistema, znaci kad se temp graficke poveca za jos jedno 1-2 stepena, ruši se. Pojavi se crni ekran i nemogu nista radit.

    Evo slike :
    http://img23.imageshack.us/my.php?image=slika.gif

    Radio sam artifact tester sa ATT, vrtilo se 80 minuta i nije nista našo, došle tempereature blizu tacke gdje ekran pocrni, pa sam ga iskljucio.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Graficku testiras na drugom računaru.
    Ako problemi još budu prisutni, onda reklamiraj.
     
  16. fipi

    fipi Aktivista

    Nesmijem je vadit pod garancijom je centralna. Evo sad sam malo guglo, i naso neki program Video Memory stress Test v1.7 . Za testiranje vram-a. Prvo sam konto da je to isto ko i testiranje onih artifakata al izgleda da nije. Uglavnom vrtio sam ovo 5-6 minuta i odma mi izbacilo 5-6 errora.

    Najvjerovatniji scenarijo je da je otiso kuler na grafickoj i kako nije bilo hladjenja otiso i dio memorije.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Temperature su ti dobre.
    Nosi cijelu centralno na servis pa neka oni to cackaju.