Problem sa grafickom ATi Asus 3650

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by senad_986, Nov 2, 2008.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Naime, u igrama BiA:HH i AitD5 mi otprilike na istom mjestu izbaci na desktop i ispise nesto VPU Recover. Sta da radim? Hvala!
    Konf: E5200, Asus P5KPL, 2 GB DDR2 800 MHz, Asus 3650 512 MB DDR2 SM posljednje sam drivere instalirao, 8.10.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak u Ati catalyst control centru iskljuci opciju VPU recover! Znaci VPU Recover "disable" :wink:
     
  3. GameXstream

    GameXstream Aktivista


    Možda da pokušaš da instaliraš 8.9?!Ja lično imam dosta problem na svojoj karti sa 8.10.Dosta su mi igre nestabilne sa tim driverima.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Probao sam i druge drivere, sad ne znam koji su. Mislim da su iz augusta ove godine i isto se desava. Sto se tice igre BiAHH, ovo mi se desava samo u jednom poglavlju igre. Probao sam prethodne i normala. Nasao sam na netu complete savegame i naredno poglavlje sam probao i radi normalno. Probat cu da ugasim VPU Recover, pa cu vidjeti.
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ma, nista! Isto. Samo sto se sad PC restartuje, a sa ukljucenim VPU Recover izbaci na desktop.
    Ima li neko neki drugi prijedlog?
    Hvala!
     
  6. GW

    GW Moderator

    Pogledaj temperature i voltaže komponenti. Optereti ga sa S&M, orthos-om ili furmark-om, da vidiš hoće li se restartovati.
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Napon: CPU jezgra 1.2; Ventilator CPU 1.8; Temp. HDD 35; Temp. GPU dioda 32; Temp. 1. jezgra CPU 37; Temp. 2. jezgra CPU 37; Temp CPU 29; Temp. MAt. ploca 29 - dok surfam netom.
    Napon: CPU jezgra 1.2; Ventilator CPU 1.8; Temp. HDD 35; Temp. GPU dioda 56; Temp. 1. jezgra CPU 43; Temp. 2. jezgra CPU 43; Temp CPU 35; Temp. MAt. ploca 35 - netom poslije igranja Dead Spacea

    Mislim da je problem u samim igrama jer samo mi se ovo desava u jednom poglavlju igre Brothers in Arms: HH i isto tako i u Alone in The Dark 5, dok vec u Dead Space do sad sve radi normalno, a buraz je igrao Oblivion i HoM&M i Titan Quest i normalno sve. Graficka je Silent Magic, dakle sa pasivnim kulerom.
    Neki prijedlog?
    Hvala!
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nemoj ocitavati kad izadjes iz Dead Spacea, ta temperatura opadne kad izadjes. Uzmi Rivatuner imas live monitoring, pa onda javi temperature.
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mislim da je problem u samoj grafi - kod mene je slicno bilo -1950pro grafa sa pasivcem u nekim igrama, a prije radilo normalno, izbacivala taj vpu recover i sl.- nakacio zicom jedan mali vent na nju i prestalo
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vrlo moguce da je temperatura u pitanju jer BiA HH je igra na U3 engine-u koji inace zagrijava grafu dosta vise nego bilo koji drugi engine,mozes za pocetak instalirati riva tuner i smanjiti defaultne klokove grafe jer ce to smanjiti i temperature pa ako to pomogne onda nakaci jedan ventilator na graficku i svi sretni.
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala svima! Na kraju nisam nista ni dirao. Samo mi se to desava u tom jednom nivou BiA:HH i AitD. Inace radi dobro.