Problem sa HD4870x2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GameXstream, Jan 6, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak mozes do TZ imam kolegu koji bih to vjerovatno mogao zavrsit. Preosljediti cu mu temu da pogleda pa šreporuci nekoga u Sa
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    mogu mu postom poslat u TZ
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ok, ali sacekaj da mu pokazem ove slike, i ne bi bilo lose kada bi tacne probleme slikao kao makroe i okacio ovdje, jer sto se vise detalja vidi to ces tacniji odgovor dobiti, ali popravljanje tih kontakata ne znaci i da ce grafika 100% proraditi iako je velika vjerovatnoca.
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    ajde uslikam opet sto bolje znam slikam mobitelom :) a ako proradi proradila i jest i onako mi samo stoji zao mi zalmana na njoj :)
    Edit
    nemogu nikako da fino uslikam tanki vodovi :) ja golim oko mislim da su 3 prekinuta 2 gadno a jedan malo ( opet kazem golim okom )
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ovi vodovi su definitivno bili prekinuti prije pa je neko pokusavao zalemiti. Ne vidim drugi razlog zasto bi bilo kalaja na njima.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    hm neznam kazem nisam kontroliso karticu ali nebi rekao da su bili osteceni
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Gdje i ko moze opet zalemit vodove ?
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ja sam danas kolegi prosljedio ovu temu ali ga zaboravi danas pitati od guzve moze li se sta napraviti, ajde ak ti nije problem napomeni me sutra u toku radnog vremena do 16:00 da ti provjerim.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    heh nema frke napomenem :) Hvala
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    Dodao sm te na msn kad budes online da dodjem
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Manite se ovih gluposti, evo neki dan mi je stigla graficka na "pokusaj popravka" od kolege sa foruma koji je pokusao cudesni popravak u rerni i na grafickoj su otisli svi kondenzatori niti jedan nije ostao ispravan ali hajde to i nije toliki problem za popraviti. Na DVI konektoru 20% kontakata ima hladan lem tj. radi kada pomjeras kontakt i to se da napraviti. Ali neki od najsitnijih kontakata se odljepilo sa stampane ploce, nemam aparat ovih dana da vam posaljem slike i to ce biti najveci problem za napraviti kao i kontakti koje je RAP vec poslao na slikama. I ako se ovo uspije napraviti nije nikakva garancija da ce graficka stvarno i proraditi. Vise informacija sredinom iduce sedmice cim malo prodje guzva u servisu, a stvarno dobar elektronicar me je pogledao stvarno, ali mislim stvrano cudno kada sam mu rekao da je graficka bila na servisu u rerni tako da ko zeli na ovaj nacin da pokusa spasiti karticu da zna sta profesionalci misle o tome. Nije nemouce da je jedan ili dva lika stvarno i popravilo grafike na ovaj nacin ali je puno veca vjerovatnoca da cete je unistiti do tacke kada vise nema povratka niti nacina za popravak.
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    :mrgreen: odose kondezatori ( PS karta je moja drug apdejt se zrtvuje da je osposobi :) )
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Mislim da je vecina raje sa foruma upucena u sudbinu jedne gtx 280 :D. Doticna je neki dan zavrsila u rerni na 250C hehe. No, poslije toga je upalila iz prve :)
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Haman sve kako kome upali, majke mi moje dobiti cu svoj aparat nazad u ponedeljak pa Vam slikam da vidite kondenzatore i kontakte o kojima pricam. U svakom slucaju rernu koristiti kao bas zadnju opciju bas ono kada hocete da bacite grafiku i nemate drugog rjesenja pa Vam je svejedno sta ce se sa njome desiti.
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    ja mislim da je to svima vec bilo jasno ?
     
  16. extibo

    extibo Komšija

  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Imam nekih starijih neispravnih kartica na kojima hocu da probam ovo cisto iz znatizelje, i otprilike sam vidio kako treba to odraditi samo mi nije jasno sta sa plasticnim dijelovima koji se ne skidaju, recimo konektori za dodatno napajanje ili plastika unutar vga/dvi portova, dali ce se ona istopiti?
     
  18. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Svata ljudima padne na pamet ja sam iz znatizelje namjerno spalio 9600GT baterijom od mobitela ustvari memoriju joj spalio sta tu mozes popravit cacak moravac :)
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    nece im nista biti :) ali sto mozes poskidaj
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    imam ja dvije grafe, u pitanju je ATI 9800 XT za AGP sa Accelerom i Nvidia 8500 GT...Ati Grafa boota ali preko ekrana imaju neke linije tj nesto je otislo i windows udje ali je ne prepoznaje....Sto se tice Nvidie ja mislim da je kondezator ili lem...ja sam iz Tuzle pa javi mi da li mozes vidjeti sta da ti obje donesem..

    p.s ove nisu reš pečene