Problem sa konekcijom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Hansel, Dec 8, 2008.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    U zadnje vrijeme se dešava. Dok konekcija traje, u Trey-u mi se pojavi ikonica ona dva kompa sa uzvičnikom i porukom:

    [​IMG]

    Kako se sjećam, trebao bih ručno podesiti parametre za konekciju odnosno one adrese, ali sam zaboravio o čemu se ono radi.

    Ovaj ''Repair'' ne uradi ništa.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    pa nista specijalno:

    network connections->local area connection->properties->internet protocol->properties

    tu stavis da ti adresa bude npr 192.168.0.1, subnet maska (ispod adrese) ce ti se valjda sama postaviti na 255.255.255.0

    to bi trebalo biti to, ako se ne varam tesko.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Hvala. Uradio sam tako. Vidjeću hoće li se ponovo dešavati.
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    samo da se nadovezem na vnm_...
    Ako se radi o solo računaru i preko mrežne izlazi na PPPoE internet i ima ovaj uskličnik, nikakav problem ne postoji. Sistem vidi da je povezan (fizički) s drugim uređajem ali nema automatskog dodjelijvanja adrese pa prijavi grešku "Limited connectivity" ili tako nešto. Ne utiče na performanse surfanja ili slično...

    No ruku na srce, onaj uskličnik iritira :D pa je bolje staviti bilo šta samo da ne bode u oči! :D
     
  5. DinoHackTool

    DinoHackTool Novi član

    ukljuci firewall i bit ce sve ok.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kako? Sta Firewall radi? Jel to ono sto popravi konekciju?
     
  7. DinoHackTool

    DinoHackTool Novi član

    daj ba sta ti je...kakvo popravljanje konekcije ,, firewall je caka za IP Conflict....uci joss
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto hurma,knjigu u sake i uci!
     
  9. GW

    GW Moderator

    Dino je premium, već to vidim. :smt003
     
  10. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Potpis za Dinu. :smt003
    E moj Hurma... covjek se uci dok je ziv. :wink: