Problem sa laptopom HP 4510s

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Majstor, Oct 1, 2009.

  1. Majstor

    Majstor Novi član

    Ovako,posjedujem laptop HP4510s...Vista je OS.Eh sad, sve je super ferceralo,ali nesto sam skidao sa neta...i odjednom da to pokrenem, laptop zastopa....Kliknem na restart,i cekam pola sata sa onim "logging off",ali nista...Ugasio laptop, pa upalim opet isto...Znaci ne moze nista,samo "logging off"...i tako 2 sata....Ima li rjesenja? :D
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jesi pokušao ući u Safe Mod? Stisni F8 prije pokretanja Windowsa. Onda uradi System Restore.
     
  3. Majstor

    Majstor Novi član

    Ne funkcionise....Ni to...Znaci odmah kad ga upalim pise "logging off"...i tako stalno...Ni jednu kombinaciju nece... :O
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Format + reinstalacija sistema da li dolazi u obzir ????
     
  5. Majstor

    Majstor Novi član

    To ne dolazi u obzir.Nakon sto sam izvadio bateriju, proradi...ulazim u safe mode..Medjutim ne mogu uci u normal mode, zbog prokletog Windows ginuine..Kako to izbrisat? Zna li iko caku? (btw. sestra mi izbrisa slucajno recycle bin... pa kako to vratit?)


    Unaprijed zahvaljujem.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Koji si operativni sistem dobio sa ovim notebook racunarom?
     
  7. Majstor

    Majstor Novi član

    Windows vista ultimate.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Otkud ti onda problem sa genuine validacijom ako imas licenciranu kopiju/instalaciju?
     
  9. Majstor

    Majstor Novi član

    Ma nesto sam skidao sa neta i odjednom zastopa,pa ne mogu uopce pokrenuti sistem.Trazi mi naravno validation key, a ne znam gdje cu ga naci..
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    kažu mi da sam lud kad ljudima savjetujem da kupuju lap sa predinstaliranim os-om... i na kraju ovako zapneš i pitaš se jel se isplatilo 100-200km uštedit, a mahom svaka druga kupovina je na kredit nekakvog oblika.

    @majstor... ne ide tebe, generalno pričam.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Ako ti je Vista Ultimate dosla kao sto pricas uz notebook, imas serijski na poledjini ili na nekoj od odgovarajucih knjizica.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma nije to licenca 100% bar ja jos nisam vidio na nasem trzistu VIS UT + 4510, daj part number laptopa da provjerimo...

    EDIT:
    part number ti je tipa

    NX621EA, NX626EA, NX614EA, NX435EA ...

    znaci
    dva slova + tri broja + dva slova
     
  13. Looney

    Looney Komšija

  14. GV

    GV Komšija

    Nećemo valjda početi cinkati naokolo? Komp se vjerovatno prodaje sa FreeDOS-m ili slično ali su mu učinili uslugu :wink: ...Ovako, ako je komp pod garancijom nosi u firmu gdje si kupio, zatraži da ti spase podatke što se lako može napraviti. Ako nije pod garancijom... mislim da ovdje na forumu ima servisera koji to znaju napraviti. Po pitanju OS-a nećemo dalje.