Problem sa LCD monitorom - pozelenio

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sovex, Jan 4, 2011.

  1. Sovex

    Sovex Novi član

    Pozdrav :smt006 Kao sto naslov kaze imam problema sa svojim LG LCD monitorom. Jutros kad sam ga upalio slika je bila zelena (i sad je :) ). Probao sam drugi VGA i DVI kabl, drugi kabl za napajanje, spajao ga na laptop ali zelena slika je i dalje tu. Pa pretpostavljam da je problem do monitora. Citao sam po netu da je jedno od mogucih rjesenja da se monitor otvori i da se prasina sa maticne malo usisa i ocisti. Prije nego sto to uradim, htio sam se konsultovat ovdje s vama na forumu. Da li neko ima neku preporuku ili rjesenje za ovaj "zeleni problem" :)



    :smt006
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako si pored nabrojanih probao i drugi napojni kabl, slijedeci logicni korak je da odneses na servis.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pošto kažeš da si probao i sa DVI kablom onda definitivno nije defektni VGA kabl. Ovo je slucaj za servisa.
     
  4. Sovex

    Sovex Novi član

    Evo dosao monitor iz servisa :) Valjda je neki kondenzator cvrkno i jos nesto mi je momak u servisu rekao al ja nisam upamtio :) Uglavnom bez servisa nije bilo pomoci i to zadovoljstvo me je kostalo 46km. Sad je sve ok :smt006