Problem sa misom,vuce u stranu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zippoo, Nov 22, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    raja,imam cudan problem sa misom koji mi se nije do sada desavao
    mis je razer deathadder i sinoc sam instalirao windows 10 na novu centralnu i mis mi pravi probleme
    cim podignem mis sa podloge,strelica se sama povuce na lijevi rub ekrana a nekada i na desni i cesto zna sam od sebe da strelica pobudali,pocne se treskati i tako
    instalirao sam razerove drivere (synapse 2) ali isti slucaj ,ne pomaze
    zna li neko kako ovo rijesiti,zivcira me pravo ?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    interesantno
    imam 10 USB portova i svi koji su valjda direktno sa maticnom povezani,prave mi problem sa misom
    a imam jedan usb port koji je pored citaca SD kartica i na tom USBu mi mis normalno radi
    samo sto je ruzno kada spojim mis sa prednje strane,kabel visi
    ako neko ima neko logicnije rjesenje,neka napise
    skinuo sam i driver booster da instalira drivere od maticne i ostalog i ni to nije pomoglo
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze zippo, to sto ti opisuje mi lici na neki feature, a ne bug :)!
    Mozda je ti sensitivity lose kalibriran u Synaps driveru, ali tada bi se isto desavalo na svakom USB portu koristis...Prvo probaj updejtati Synapse driver. Ako to ne pomogne, onda nakaci drugi mis, downloadaj najnovije drivere, pa deinstaliraj postojece drivere skroz iz win. Obavezno manuelno pobrisi sve vezano za misa u Device Manageru (HID compliant devices). Onda lagano restart, ukljucis ponovo deathaddera, pa nakon sto ga win 10 prepozna instaliras synapse. Ako ni to ne pomogne salji mail na njihov support, meni su prije odgovarali u roku 1-2 dana (ali to je bilo birvaktile)
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    citao sam vec na netu o ovome i sada cu probati
    ustekao sam drugi mis,logitech mx 1000 i on bez problema radi
    jucer sam instalirao igru i sa deathadderom nisam mogao igrati,vrti se u krug slika,okrece ga,kao centrifugalna sila dok sa ovim logitech radi bez problema
    fazon je sto je uredno radio na starom kompu a sada mi pravi probleme ,ebem ga
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To ti je sve zato sto ne igraš Boom Beach. Tu nisi imao ovih problema hahaha :D :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li kakav novi update a da je interesantan :D
    da instaliram emulator na komp pa da igram opet :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probao sam ovo i nema sanse da proradi
    sve isto
    fazon je sto pobudali mis i kada nema razerovih drivera a ako je ustekan u neki od USBova,osim na USB koji je povezan sa citacom kartica
    kada tu ustekam mis,onda ne vuce u stranu
    ovo je definitivno nesto do misa sada i nesto sto se desava samo na ovom kompu,jer na laptopu sa win 10 uredno radi
    na starom kompu isto uredno radio a sada na ovom HP z210 nesto zeza i ne znam da li ima smisla pisati na support razeru,sta oni tu mogu ?
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma to ti neko ubacio adapter za bt mis, pa te trolla :p
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u mojoj kuci da mi neko nesto ubaci haha :p

    ovo je stvarno cudno
    evo pobrisao sam sve drivere i mis opet pobudali sam od sebe,pocne da vuce u stranu cim ga podignem od podloge
    svasta
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A cekaj, ako ga ne dizes sa podloge normalno radi ?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha nemoj dizati

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svezi ga :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ode ovo na šprdanciju fakat haha :D :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u sta mi pretvoriste temu,ebem vas redom :p
    ja ne mogu koristiti mis a vi se sprdate :D

    sada mi vise ne radi dobro ni na onom jednom usb portu na kojem je radio,i na njemu se desava isto
    pointer se samo odvuce u lijevu ili desnu stranu i postane neprecizan,ono kao treska se i nemoguce ga je koristiti
    a cim podignem malo mis sa podloge,odvuce ga u stranu
    kontam da nije sta do novih drivera koje je driver booster nabacio na chipset i sve ostalo na maticnoj
    on skenira komp i nabaci najnovije drivere
    na windows 7 koji je bio instaliran na kompu kada je dosao,nije bilo ovih problema
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    crko mis
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma crklo da ne kazem sta :D
    mis je u redu,samo nesto nije u redu sa ovom novom centralnom i ovim misom,nikako se ne pare
    evo mis sam ustekao u laptop,radi najnormalnije i radio je na starom racunaru

    edit:
    evo i na laptopu je poceo da vuce i isto se ponasa
    definitivno je do misa onda,znaci dohakalo i njemu
    prvo su mu otisli mikroprekidaci koje sam jeftino zamijenio a evo sada je otisao i laser,jer nema sta drugo da pravi probleme do laser
    a steta bas sam se navikao na deathaddera :D
     
  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    probaj trik sa selotejpom!
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ????
    kakav
    evo nasao sam na netu,probam i to
    tnx
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne pomaze ovo,mozda sto je deathadder sa infracrvenim senzorom