Problem sa news.bih.net.ba serverom...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NeTRa1der, Feb 12, 2005.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ...evo pokušavam već nekoliko dana da se preko Mozille Thunderbird subscribujem na bihnet news server,a on mi javi poruku kao:
    "A news-(NNTP-) error has occured: Permission denied - Permission denied - BIHnet news server - Powered by Twister 2.0 (Twister v2.0.0)"
    nije mi jasno...prije 2 sedmice sam bez problema mogao da se konektujem, da shaljem postove,itd......a sad odjednom ovo GOVNO!!!
    koji bi mogao biti problem???
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i meni se to ponekad javlja u zadnje vrijeme. iz drugog-treceg puta proradi. mislim da je do njih.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    imam isti problem, dobijam potpuno isti error message i to sve tacno nekih desetak dana...skontao sam da mi je do logosofta
    kad koristim bihnet dialup onda radi bez problema...
    probao sam sve moguce readere nista nije pomoglo
     
  4. Esh

    Esh HWB

    news serveru mozes pristupiti samo ako pristupas s bihnet-ovog acccount-a (ip-a)
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    nije tacno...jedan prijatelj mi pristupa sa BIP-om a drugi sa kablovskim, oba logosoft...a u logosoftovom forumu mi je vise osoba potvrdilo da njima radi bez problema
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja idem na bihnet news server preko logosofta.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    hm da, mozda daju pristup lokalnim, no ja znam da ne mogu pristupit preko drugih isp-ova