problem sa novim samsungom T190

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by najamnik, Sep 10, 2009.

  1. najamnik

    najamnik Novi član

    kupio sam nedavno T190 i imam problem. Naime kad se sistem dize ili je pc u stendabay-u 10-tak min na monitiru mi , na sredini, izadje u pravogaoniku (nekih7x4 cm) obavjestenje da nije u optimalnom modu tj da treba da bude 1440x 900. Medjutim meni je na pc podeseno da mi monitor bude 1440 x 900. I ranije sam imao monitor (MAG) istig dimenzija i zahtjeva ali nisam imao ovaj problem. ZAista me nervira da ne vidim nesto na interneru dok ovaj pravugaonik neiscezne nakon neke 1 min. Ostalo radi ok
     
  2. GW

    GW Moderator

    Mislim da imaš na meniju opciju da isključiš ta obavještenja.
     
  3. najamnik

    najamnik Novi član

    probao ali nemam opciju da iskljucim cak mi ne mogu koristiti ni Control efect a na info podrucju u menije kad otvorim na monitoru izbaci mi rezoluciju 1680x1050,nidje veze. Zvao i kimTec servis u vitezu, momak prvi put cuje za takav kvar ali kaze mozda ima monitor u postavci neki kvar u programu pa prepoznaje drugacije. Inace za razliku od mnogih, vrlo ljubazan cova, zove se Drazen, akze zovi sutra ja provjerim sa Samsungom iskustva pa ako zeza damo ti drugi. ZAista nevjerovatna ljubaznost. monitor u principu fino radi sem tih sitnih zajebancija koje nerviraju,
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je spojen na DVI?
     
  5. k0ST

    k0ST Aktivista

    To je normala jer ti je monitor spojen na d-sub (plavi) knonektor.
     
  6. najamnik

    najamnik Novi član

    spojen bilo na VIDEO ili na DVI izlaz na centralnoj monitor se ponasa tj radi isto tj ima isti problem. Ne znam je bitno ali nemam plavi konektor, konektor od kabla kao i na centralnoj uticnice (ne znam bolji izraz) su bijele boje
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cekaj ba. Jesu li fizicki isti konektori, gdje si spojio, na grafickoj (po tvom na centralnoj) i na monitoru?
     
  8. najamnik

    najamnik Novi član

    jesu, sve ok spojeno ali on neprepoznaje rezoluciju koju sam podesio na pc i to ti je. imao sam i prije ovog monitor, iste karakteristike ali MAG firma i sve radilo ok, ne znam sta je ovom
     
  9. najamnik

    najamnik Novi član

    znaci dok kod radim na njemu sve ok ali cim bude malo duze u standbay ili kad izadjem iz igre iili firma ili kad se dize sistem doceka me poruka da nije u preporucenom 1440x900 mada sam mu to namjestio na pc
     
  10. GW

    GW Moderator

    Kakva je hercaža?
     
  11. najamnik

    najamnik Novi član

    pise mi na info na monitoru (ako to je to)
    64.6 kHz 60 Hz PN
    i ispod tog 1680 x 1050 kao rezoluciju
     
  12. GW

    GW Moderator

    Taj monitor ne bi trebao moći prikazati tu rezoluciju. Prema podacima na stranici proizvođača, maksimalna rezolucija je 1440 x 900.
     
  13. najamnik

    najamnik Novi član

    kako god izbaci mi doticno. ako se dogovorim sa ovim iz srvisa kaze momak da ga nece popraviti vec mi samo dati novi ali vidjecemo. kaze da ce bas vidjeti sa samsungom istoriju ovog problema jer mu nije poznata do sad. peh sam ali bitno je da sem ovog problemcica monitor fino radi. jedina zamjerka je nezgodan pristup konektorima na zadnjem dijelu tj kablovima. kad jednom zatvorite vrlo je tesko opet otvoriti poklopac jer su zabice slabe a poklopac zestoko nalegne pa se moze ostetiti jer se treba malo jace pritisnuti da zastitna maska spadne.