problem sa PATRIOT RAM-om

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Mujić, Jan 23, 2011.

  1. Mujić

    Mujić Novi član

    Ee ovako imam problem sa PATRIOT RAM-om!!!U pitanju je ovaj model:
    Patriot Memory PSD32G13332 2x 2GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz),pojavljuje mi se BLUE SCreen error, nakon tog racunar mi se restartuje.Nakon restarta Windows 7,mi prijavi gresku"WINDOWS JE PRESTAO RADITI"sa ovom porukom:

    " The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000008e (0xc0000005, 0x90e7f2a7, 0x994bf794, 0x00000000). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 012211-12823-01"

    Ram sam kupio u genelecu prosle godine tako da imam garanciju,a problem je u tome sto se sistem ne rusi cesto, sta da im kazem :?
    Testirao sam CPU dva sata sa Prime95,HDD sa hdd tune, sve ok proslo.Sumnjam da nije problem u WIN 7 32 BIT
    Molim sve strucnjake ovog foruma da mi pomognu :wink: Hvala
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Skini memtest86, odradi, pa cemo vidjeti da li je problem u memoriji.
     
  3. Mujić

    Mujić Novi član

    druze jel za ovaj program memtest 86 moram napraviti Bootable CD?program je velicine 1mb
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    MEMtest moraš spržiti na cd i bootati s njega program i testirati.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imao sam isti problem sa istim kodom, 0x0000008e 0xc0000005, samo sa drugom memorijom DDR3 Kingston 1333, pojavljivalo mi se samo kad gasim komp, uradio sam update BIOS-a i vec mi nema BSOD sedmica dana, samo ne znam jesam li rijesio, ostaje da se vidi glavno da radi sad, za sad.
     
  6. Mujić

    Mujić Novi član

    Napravio sam boot cd,ali imam problem :? Kada boot-a cd,ude u DOS i trazi mi neke podatke da upisem,pise nesto" DOS A:/" :?
     
  7. GW

    GW Moderator

  8. Mujić

    Mujić Novi član

    Skinuo dvije verzije memtest86+( V3.5 i V4.1) sprzio na 4cd,2 cd kao DATA DISC,a 2 cd kao BOOTABLE DATA DISC...
    Prva dva nece da boot-u,a druga dva boot-u ,ali trezi neke podatke da upisem u DOS...Boot u biosu je na dvd rw,daj pomagajte ljudi ako ko zna u cemu je stvar... :(
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    :smt007
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  11. Mujić

    Mujić Novi član

    Odradio sam memtest 86+ pomocu usb stika,i nije pronasao ni jedan error.Testirao sam i procesor cetri sata sa Prime95,HDD sa hdd tune,graficku furmark i 3d mark11 ,sve zavrsilo bez problema...Sumnjam da nije do sistema(win 7 32bit) i nasao sam neko rjesenje na youtube,evo link:

    http://www.youtube.com/watch?v=eOrfMGz-m2o
     
  12. Mujić

    Mujić Novi član

    Koliko je potrebno da se Memtest86+ vrti da bi bio siguran da je memorija OK (posto on ide beskonacno)???
    Danas sam testirao nekih 4 sata i na 5 pass mi izbaci gresku(T7, 810MB...)i nakon toga odradio je jos nekih 3 pass bezz greske!!! :?
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mujiću puno pitaš. Očigledno je da imas problem
    mozda nije ram, mozda su problemi sa matičnom, biosom, napajanjem, grafickom itd
    razmisli dobro kad su se pojavili i sta si u tom trenutku ti dogradjivao na pc
    Ako je problem odkako si nabavio ram, onda je on problem, mozda je maticna nije kompatibilna tom ramu....zamijeni sa nekim ram,
    isprobaj neki drugi ram itd..