problem sa restartovanjem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Mar 2, 2006.

  1. zilo

    zilo Komšija

    I kuciste mi je dalje od usiju, tj. manja mi je buka u glavi. :mrgreen:
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sto se tice memorije,ev par primjera. Mashina prosla memtest86,latencije podesavane.Testiran sa profi alatom quick tech pro,testirana ploca sa quick tech pro karticom.Nakraju se ispostavilo da je memorijski kontroler na procesoru (amd 64 2800+).Razlog zasto ga quick tech pro nije uhvatio (a trebao je) je sto nema zadnji update firmware-a (koji kosta 1200$).

    Sto se tice najcesce greske na memoriji je random seek error i manifestuje se tako sto ili izleti plavi ekran ili sasvim slucajno totalno nepredvidjeno resetuje mashinu.Ista greska se nikad nece pojaviti na instaliranom win98.

    Napojne.Heh imao sam bas jedan fin slucaj gdje 400w napojna jednostavno nakon 15 minuta rada srushi +12V na +7.25V sto se manifestuje kroz skljocanje diska i momentalno zaledjivanje racunara.

    Znaci varijante su mnoge mada ja takodje mislim da je napojna.

    Sto se tice prasine n puta mi se desilo da mashinu popravim tako sto je samo ispusem kompresorom,bilo da se gasila (obicno peksinavi sloj prasine izmedju pasivnog i aktivnog hladnjaka) bilo da se resetovala (obicno prasina uletila u neki od slotova pa je neka komponenta gubila kontakt).
     
  3. drdamir

    drdamir Aktivista

    Moj se sija k'o pasije mudo! :D Ali sam se svega nagledao u zadnjih par godina. Nego, digni ti to malo gore i ubaci jedan-dva 8cm coolera u kuciste pa ce biti cist i hladan, a nece ti opteretiti napojnu niti puno kostati.