problem sa zvukom, nema audio uređaja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zorzg, Mar 9, 2009.

  1. zorzg

    zorzg Novi član

    Bok

    Trebam pomoć, Imam instalirane dvije zvučne kartice, na matičnoj ploči ( VIA AC '97) i posebno još jednu karticu ( CMI 8738/C3DX PCI AUDIO DEVICE), komp prepoznaje obje zvučne kartice u DEVICE MANAGERU i instalirani su driveri. Ali kad uđem u , UPRAVLJAČKA PLOČA-ZVUKOVI, AUDIO UREĐAJI, javlja mi da nema audio uređaja. te kad otvorim svojstva zvučne kartice, pokazuje mi stanje UPRAVLJAČKI PROGRAM JE OMOGUĆEN ALI NIJE POKRENUT, i to za obje kartice.

    AMD ATHLON XP 2500+:
    256 MB RAM
    WINDOWS XP
     
  2. GW

    GW Moderator

    Šta ti ustvari hoćeš?
     
  3. zorzg

    zorzg Novi član

    nemam zvuka na kompu i ne prepoznaje mi audio uređaj
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dvije zvucne u praksi nikad ne rade skupa bez problema. Izbaci PCI karticu, ili iskljuci integrusu, reinstaliraj drivere pa cemo vidjeti.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Isključi jednu od te dvije kartice. Ili izbaci PCI karticu (deinstaliraj drivere) i instaliraj drivere za integrisau zvučnu, ili onesposobi integrisanu zvučnu i instaliraj drivere za PCI zvučnu.
     
  6. zorzg

    zorzg Novi član

    Probao sam sve, i onesposobio sam integriranu i probao samo sa karticom, ali mi uvijek piše UPRAVLJAČKI PROGRAM JE OMOGUĆEN ALI NIJE POKRENUT
     
  7. paradox

    paradox Novi član

    ljudi ne rade mi zvucnici... oborio sam sistem i ponov instalirao i sad mi ne rade zvucnici... zvucnici cu mi obicni genius??? sta cu uraditi?
     
  8. GW

    GW Moderator

    Vidi jesu li instalirani driveri za zvučnu u device manageru, vidi da nije smanjena glasnoća i vidi da nisu skopčani na pogrešno mjesto.
     
  9. paradox

    paradox Novi član

    ima nesto u device manageru "Other devices|Multimedia Audio controller|". Pokusavao sam pustiti pjesmu al nije moglo otvoriti pisalo je da ne moze otvoriti pjesmu jer nesto nije uredu sa zvucnim uredjajem?? :x
     
  10. GW

    GW Moderator

    Nisu instalirani driveri za zvučnu.
     
  11. paradox

    paradox Novi član

    kako cu znati koja mi je zvucna?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Navedi koja ti je maticna ploca. Pogledaj kutiju od ploce, otvori kuciste, procitaj model, skini Everest, nadji CD od maticnel... Opcija je ocito mnogo :]
     
  13. paradox

    paradox Novi član

    micro star model ms-6930, a nemam cd od maticne?
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. paradox

    paradox Novi član

    ej, hvala puno rade sada... :D
     
  16. fika10

    fika10 Guest

    ja imam isto velik problem ... svi drajveri od zvuka su instalirani ali ne znam kako da ga postavim
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Sta hoces da postavis?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma svi drajveri su mu instalirani ali nema zvuka. Valjda je to.

    fika10, Kad pustis pjesmu jel se normalno vrti ali nemas zvuka ?

    Mozda je hardwerski kvar, odnosno karta nije ok, izlaz udesen i slicno.