1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Vozdra ekipa. Imam problemcic sa racunarom koji sam stavio sestri.
    P2 433Mhz, 40GB hdd, 256 MB ram, nvidia tnt2 16MB. Instaliran je linux. Racunar nece da se upali. Kaze stara da je bilo nestalo struje, pa opet doslo, te da se nesto puklo u centralnoj jedinici. Ja mislim da bi do moglo biti napajanje ono :). Sta vi kazete. Kada ukljucim kuciste u struju, i sve ostalo, nece da se upali. Do cega je to ? Ako je do NAPAJANJA, da li je moguce da se sjebala koja jedinica povezana na napojnu (hdd, cd-rom) ?...
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    moguce je-meni se nije nikad desilo(produzni sa prednaponskom zastitom 8) )
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    najprije da je do napojne, a poslije bih posumnjao na plocu. probaj novu napojnu pa onda eliminisi ostale probleme. mozda je i onaj mali osigurac u napojnoj. rastavi detaljno sve pa pogledaj, pomirisi, puhni itd...
     
  4. Dr. X

    Dr. X Novi član

    100% napojna i meni se isto dogodilo (serviser kaže zbog groma). Jedino rješenje je da nabaviš novu (ako ti može stati u kučište)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    moguce je da si prosao bez dodatnih posljedica (osim napojne), no kao sto ti iron maiden rece, prvo testiraj sa drugom napojnom pa onda dalje..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    potpisujem... samo pazi dal je napajanje atx ili at.

    inače uzmi produžni kabel sa prenaponskom zaštitom... prenaponskom sleeper, bez d :) koji je malo skuplji, a ipak u ovakvim situacijama se isplati... ja isto imam svu tu tehniku spojenu na takav produžni.
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ma. Kupio sam novu napojnu. De mi nabavite procesor PIII 1GHZ or more, socket 370, FSB 133MHz :)
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    tesko