PROBLEM!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AMD, Jan 4, 2004.

  1. AMD

    AMD Novi član

    Imo sam plocu msi k7 turbo, koja mi je crkla, odem do prodavnice i kupim novu plocu asus a7n8x-x i 256DDR 400MHz, sve je ok, ploca izvrsno radi ali imam problem s cd-rom, jer mi instalira igru pola sata sporo cita s cd-a dok je na staroj ploci radio izvrsno!
    CD-ROM 56× neznam koji je proizvođač,
    Skinem s neta Nero speed, on pokazuje da mi cd cita brzinom 11× i nemogu i neznam kako da ga ubrzam!
    Pomagajte!!!
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    O majko mila. Pa kud tu plocu?!?!?
    Zar nisi mogao nesto bolje kupit?
    A nForce 2 ploce se i kupuju radi 2 kanalmog rada. A ta ga maticna (mislim da ga Deluxe podrzava ) ne podrzava.
     
  3. Dreamer

    Dreamer Novi član

    Crazy, sve nForce 2 ploce podrzavaju Dual chanel, a sto se tice CD ROM-a, meni se moj MSI przac 52x24x52, nekih mjesec dana nakon kupnje naglo usporio i cita jako sporo, tako da vjerujem da moze biti i do CD ROM-a, mozda je do kabela, ili probaj utaknuti u drugi IDE port.

    P.S.Ako imas nForce2 trebao si uzet bar 2x128 MB jer tako iskoristavas Dual chanel, ili bar uzmi jos jedan identican modul tome 256 DDR400, osjetno ces poboljsati performanse.
    BTW ploca uopste nije losa, stovise jako je dobra za sve Athlone XP...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    podržava ga svaka koja nema ovaj sufiks x na kraju.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    E sad se ja i Dre@mer svadjamo.
    Dakle da li A7N8X-X ima DUAL CHANNEL ILI NEMA?
    Ja kazem da nema a da ga A7N8X ima a on kaze da ga SVAKA nFORCE2 maticna ima.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    A7N8X-X nema dual ddr... za usporedbu pogledaj cijene običnih asusa i ovu sa x dodatkom na kraju, ne kažem da je to mjerilo... mjerilo je to što taj asus koristi nforce2 400 chipset što je nova revizija starog, ali bez podrške za dual ddr... da je chipset 400 ultra, onda je to druga priča. evo ti link pa pogledaj... http://www.asus.com/products/mb/socketa ... erview.htm
    naravno da nigdje izričito ne piše da ploča ne podržava dual ddr (nisu ludi da to napišu), ali isto tako ne piše ni da podržava.

    dreamer... potraži malo moj post pod temom matične u kojem sam napiso razlike u dual i single ddr-u... unaprijed ti kažem da ćeš se razočarat.
     
  7. Dreamer

    Dreamer Novi član

    Iskreno, uopste nisam skuzio sto si sa ovim htio da kazes. Mozda si mislio reci da ne znam koja je razlika, pa da pronadjem tvoj post gdje objasnjavas tu razliku izmedju duala i single DDR-a! Hehe!
    Cuj kolega, ja do sada nisam vidio nforce2 plocu bez dual DDR-a, i normalno da cu mislit da takva ne postoji, pa neznam kakve veze sada ima to da ja moram trazit tvoj post i citati razlike koje znam odkad je spomenuti chipset jos najavljen.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    radi ovoga sam tamo napisao da potražiš post... razlika u performansama je jako mala, nisam ni ja vjerovo dok svojim očima nisam vidio. čak ni nema toliko razlike između single 256 i dual 512 rama, osim bržeg multitaskinga u windows aplikacijama.

    malo sam zbunjujuće to napiso u prijašnjem postu... ni ja ne bi shvatio :wink:

    pozdrav
     
  9. Dreamer

    Dreamer Novi član

    Yep, istina, ubrzanje nije veliko, ali opet freekovima poput mene znacajno:) jer mi je vazan svaki FPS vise, u igrama recimo.
    Uglavnom, znam da sam negdje citao, kod nekih memorija ubrzanje iznosi oko 30% ali nisam siguran.
     
  10. Xan

    Xan Aktivista

    to mozda samo u nekim posebnim uvjetima...
    uobicajeno je 10% :roll:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da aida32 prilično točno pokazuje mjerenje memorijske propusnosti... nemam sandru da čujem "drugo mišljenje", al vjerujem da ni tamo ne bi bili neki bajni rezultati.