Problemi sa Windows 2000 profesional

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by badzo01, Nov 28, 2003.

  1. badzo01

    badzo01 Guest

    Javljam se po sprvi put na ovaj forum i molim za pomoc . Imam kompjuter pc pentium 400mhz 256mb ram memorije sa 2 hard disca . Na vecem koji ima 80gb memorije mi se nalazi sistem , a na manjem su snimane samo pjesme .

    Moj problem je slijedeci prije par dana ustanovio sam da moj komp neophodno treba formatiranje , jer nista na njemu ne radi , programi se sami od sebe ruse , antivirus mi je prestao raditi preko noci . Odma da napomenem da mi je disc iz jednog komada , nije radjena particija , tj nije dijeljen . Prije nego sto sam ugradio ovaj disc imao sam instaliran Windows ME i radio je savrseno , nije nikad bilo nikakvih problema , a kad bi se i pojavili bio sam u stanju da ih rijesim , ili da u najgorem slucaju formatiram komp .

    Moje pitanje , tj molba bila bi da mi neko objasni kako da formatiram komp , zbilja mi je neophodno da to saznam . Kad probam da napravim REPAIRE DISC kompjuter mi javi da nije kopirao NTFS FILE , tako da nemogu da napravim discetu . Mozete li mi molim vas objasniti moze li se to nekako drugacije uraditi i bez discete cuo sam da je moguce formatirati komp sa cd-om Windowsa koji imam .

    Bio bi jako zahvalan da mi nako objasni cijali postupak korak po korak , ili bar da mi kazete gdje na netu mogu naci uputstvo koje bi mi moglo pomoci.

    Unaprijed hvala
    Badzo
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Formatiranje mozes obaviti pomocu Windows 2000 CD-a. Sta trebas uraditi?

    - U BIOS-u stavi CD-ROM (ili sta vec imao) kao prvi boot device
    - ubaci Win2k CD
    - restartuj PC
    - Potvrdi bootanje sa CD-a

    Tu ce te docekati meniji pomocu kojih ces moci da obavis formatiranje, napravis vise particija itd. Sam proces je iznimno lagan i sve je objasnjeno na eng.