Problemiiiiii!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Max, May 7, 2004.

  1. Max

    Max Novi član

    u zadnje vrijeme imam uzasnih problema sa grijanjem masine.
    procesor mi u biosu dogura do nevjerovatnih 66 pa cak i 70 stepeni poslije duzeg rada. Dakle upalim masinu udjem u bios, udjem u power managment...... i puf samo sto ne prokljuca jadnik. (masina je bila iskljucena 5 sati prije paljenja). Radi se o sljedecoj konfiguraciji
    Asus a7v133-m
    athlon 1333+GlacialTech Igloo 2500 Pro
    asus GF2-mx400@64mb
    Maxtor 120gb
    Maxtor 80gb
    Teac 552e r/rw
    imam jos jedan dodatni cooler na kucistu
    Svaka pomoc je dobro dosla
     
  2. Esh

    Esh HWB

    hm, iako ti cooler nije neki extra brand, ne bi trebao da ima problema sa hladjenjem tog procesora..

    savjetujem ti da skines cooler, ocistis ga te stavis ponovo neku kvalitetniju pastu (artic silver)..
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    djelim misljenje sa enisom.. dobro ga ispoliraj... ima ona vuna za sporete.. mislim sporeti se ciste sa tim.. ne ona gruba.. nego ona konchana... ja sa tim poliram... pravo dobra.. i pazi.. nemoj puno paste stavljati..
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    eto da ja tebi pomognem iz prve ruke pošto imam taj cooler... obavezno ispoliraj bazu, prvo kreni sa finim brusnim papirom i par kapi vode (dosta je neravna površina), a onda sa kencijevom preporukom. skini vent sa pasivnog bloka i počisti ga od prašine pa onda provjeri pastu i stavi novu/kvalitetniju. ali eto ja sa ovim procom nemam nikakvih problema (nemoj me samo za temperaturu pitat).
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Nadji kokos koja ima crno lijevo krilo i crveno desno krilo, prikolji je iznad ljubicastog lavora promjera 53.75cm i dubine 23,46cm i kazi naglas "psiho-diferencijalisticki poremecaj u sekularistickom drustvu moze dovesti do pojavljivanja ego-materijalisticko-megalomanskih teznji individualno-distanciranih paralelisticno-ambicioznih ljudskih jedinki".
    Nakon toga, kokosju krv iz lavora prospi po procesoru i VOILA! Procesor se vise ne grije! :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma lud si 100 gradi :) :)
     
  7. emirc

    emirc Novi član

    Imas Athlon 1333 MHz? Koliko znam to su prvo modeli koji su bili zasnovani na staroj jezgri, a taj procesor se grije upravo nevjerovatno, tako da mislim da mu je to sasvim normalna temperatura...
    Inace, temperatura u BIOS-u ti je u pravilu veca nego kad ne radis nista pod Windowsima, jer ovi imaju u krenelu HALT naredbe, koje rasterecuju procesor... Dok je u BIOS-u ili DOS-u, uglavnom radi pod velikim opterecenjem...
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    polirat se moze sa krpom pokvasis je a imas i polir pastu za bakar ili aluminij zavisi od cega ti je kuler malo pokvasis stavis paste krpu na sto i laganini nemoj pritiskat kuler dok budes trljao nek on od sopstvenom tezinom vrsi pritisak nema te zice za sepe ili smirgl papira koji moze sa ovom tehnikom ali treba malo duze ali se sjaji ko ogledalo