procesori sa marketa

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by blaf, May 29, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skoro 300KM je imho puno za procesor koji je dual-core. Bez obzira sto je 100KM manje nego u radnji.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Još kad skontaš da možeš uzeti jeftiniji i bez problema ga ubrzati na ekvivalent skupljeg...
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa i 'skuplji' mozes ubrzati, lol.
    Sto se tice cijene, nekome ne treba quad ali mu treba virtuelizacija. Ovaj e8600 nije 'obican' dualcore, zna se sta je njegova namjena. Naravno da ne vrijedi sada 'bacati' pare na njega jer predstavlja vrh ponude. Razlika vani je 80$ (izmedju e8500 i e8600) a u frekvenciji bijednih 170mhz.
    A 100KM je jeftiniji nego u radnji e8500, tako da bi sigurno bio preko 150KM+ jeftiniji da se ima kupiti isti u radnjama. Kada skontas da je 30ak maraka skuplji od e7400 iz radnje, namece se jasan zakljucak da je ovo vrlo povoljna kupovina. Bez ikakvog overclocka predstavlja granicu bottleneck-a vecine grafickih kartica koja je izmedju 3.0 i 3.5Ghz za ovu arhitekturu. Dobija se siguran e0 stepping za one koji ce da overklokuju i na 4.0Ghz moze raditi i undervoltovan.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne razumijem zasto si se nasao pravdati.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Valjda zato što on ima taj procesor. :D
     
  6. blaf

    blaf Aktivista

    znaci da mogu da ga uzimam, jer svakako bi uzeo e8400 za 350 tako da mi je ovaj e8600 bolji i jos za 40 km neki cm cooler, i bolje prodem, mobster zanici sve je ok? i sve ispravno?, zakljucujem da si i ti tako kupio...
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako ti to vidis kao 'moje' pravdanje - ok. Ja samo ne dijelim misljenje sa tobom i iznosim isto. Ja sam taj proc nabavio iz drugih razloga, daleko bilo zbog pravdanja :D I ne zalim ni sekunde jer sam dobio jako dobar primjerak ;)
    Moje je da kazem da se isplati kupiti od ovog covjeka jer su cijene i vise nego povoljne. I onaj q9650 je zvjer i moze dosta da se dobije za onih 440KM (kome zaista treba). A moze se sa njim dogovoriti za nesto nizu cijenu (10-20KM).

    @blaf slobodno kupi, samo eto probaj, on ce to da donese na adresu, sve pripremi i to je to. Ako si kontao za 350 kupiti e8400, ovako mozes kupiti e8600 i vendettu2 ;)
     
  8. blaf

    blaf Aktivista

    gdje ima vendetta 2 osim u baricu?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nigdje, u BiH.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    dostava ti je 10 KM cini mi se, stigne za dan / dva (ako nisi iz Sa)