procesori sa marketa

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by blaf, May 29, 2009.

  1. blaf

    blaf Aktivista

    sa marketa...

    Prodajem sljedeće Intel procesore:

    -Core 2 Duo E8600,2×3.33GHz,6MB cache,1333MHz FSB.....290KM

    -Core 2 Quad Q9650,4×3.00GHz,12MB cache,1333MHz FSB...440KM

    -Core i7920 2.66GHz,QPI4.8GT/s,L3 cache 8MB,LGA 1366..500KM

    Svi procesori su 45 nanometarski sa najnovijim stepping-om
    iz Intela,službeno na tržištu od kraja 2008.


    Pakovanje bulk,bez kulera,osim i7(boxed);garancija.
    Dostava širom BiH.


    jesu li ovo uredu procesori ili je neka prevara jer mi je ovo prejeftino, ima li ko iskustva sa ovim procesorima
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mislim da nije prevara vec se radi o "uvozu" procesora sa nekog veceg trzista (tipa Njemacka) bez placanja carine, poreza i slicnih stvari. Navedeno kupujes "na crno" i "bez garancije", a na tebi je da vidis koliko se to isplati.
     
  3. blaf

    blaf Aktivista

    a ovo "garancija" sto pise, supljak znaci...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ima garanciju ali ces ici u EU po prava :lol:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ne znam na koji ti nacin neko moze garantovati bez racuna, dakle, ako nije firma u pitanju. Doduse, uvijek ima "na rijec":)
     
  6. blaf

    blaf Aktivista

    ma ja, bez garancije, ali mozda se i isplati jer kad kome procesor rikne...rijetko
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa ako je neka razliku u 20-40 km ne isplati se rizikovati . garancija je majka :lol:
     
  8. corto

    corto Novi član

    ovaj e8600 razlika je 100km ako nije i vise
     
  9. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Moguce da covjek pokupi procesore koji imaju neku gresku na sebi od kompanija koje bi te procesore "bacili"...

    Ja licno nebi uzimo takve procesore radije dati vise ali zato imam 100%-tnu garanciju na njega i nemam straha da nece procesor riknuti ako ga minimalno clockujem...
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jeste, jeste...
    Ovaj moj ima gresku na sebi. Sigurno je zato golden sample. :mrgreen:
    @blaf
    [​IMG]

    Lik je skroz ok. To 'garancija' znaci da imas mogucnost da probas procesor. Ako radi-radi, nema tu puno mozganja, nije procesor usisivac. Sanse da procesor crkne sam od sebe su ravne nuli...
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    U vrijeme kad se gleda svaka potrosena para, bas ce netko ic "bacit" procesor. Uostalom, ne znam kako se uopce moze kupiti CPU sa greskom, tj. mogucnost je jako mala da se takav CPU pojavi u prodaji, greska jedino moze nastat kad netko kupi pa iscupa par pinova ili ogrebe cpu. A garancija na CPU je skoro pa nepotrebna jer je skoro pa nemoguce sje*ti proc normalnom upotrebom.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja jos ne znam da je neko primjenio garanciju na procesor u prodavnici, osim mozda nekog DOA slucaja. Kao sto mobsterc rece - procesor ili radi ili ne radi, nema tu 'nako.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ne znaš ti kako je bilo u doba Athlon XP-a. :wink:
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Enlighten me :)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Skineš hladnjak sa procesora i to je to. Procesor u smeće. :D
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    ili uzmes cekic pa novog i7 udaras dok ne pukne :roll:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koje provale, cuj skines hladnjak i cpu u smece :lol:. Mozda ako skines hladnjak sa cpu-a dok komp radi :smt003
     
  18. GW

    GW Moderator

    Pa naravno. :D
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Thank you, o mighty master :D

    @blaf: ja bih kupio po toj cijeni :)
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    To ti probo? :D