Procjena forumasa: nokia 5800xm

Discussion in 'Računari i komponente' started by SpookyMoO, Jul 8, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imam dakle ovu nokiu ali ne radi joj bluetooth i radio_Ostalo sve ok.Koliko mogu maximalno da trazim za nju?Hocu nesto dr da uzmem,ali jednostavno ne znam zbog ovih stvari koliko da cijenim?Pitam se hoce li je iko i uzeti ovakvu?
    Hvala
     
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Odi do majstora da ti procijeni cijenu otklanjanja kvara i odbij od prosjecne cijene na PIK-u. Opet sve zavisi koliko ti se "zapelo" da prodas mob...
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma fazon je sto je bluetooth sam od sebe stao da radi kao i radio.Ne vjerujem da je to sad neki kvar.A nije mi bas zapelo,nego me cisto interesuje cijena ovako defektnog.Vidjecu moze li se sta napraviti
     
  4. pac

    pac Komšija

    Ako BT neradi najvjerovatnije je cip na ploci crknuo imao je qler slican prob sa n82.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    I nije mu bilo pomoci.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma znam ja to.Nosio sam ga ja jednom jaranu radi sa mob ali nije mu nista mogao,ili nije znao,nego bezze kontam mogu li ista i dobiti za njega para.Haj da samo radio ne radi,to bi bilo ok,ali bth je must have
     
  7. efo

    efo Komšija

    mozes dobit 120 vjerovatno, mozda i malo vise. bt se ne koristi bas toliko kao prije (kad se tek pojavio na telefonima), barem ga ja ne koristim toliko. muziku i ostalo prebacim preko kabla sa kompa i cao :)
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma stavicu na oglase pa cu da vidim:).
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da ne otvaram novu temu,moze li mi neko preporuciti neki najjeftiniji android telefon da ima wireless?Moze i polovan,ali ako ima sta do 200KM a da valja.
     
  10. efo

    efo Komšija

    samsung galaxy s5570 (mini), ako ti ne smeta qvga reza, sve ostalo je tu
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Cini mi se pravo fin a de mi reci izmedju njega i htc wildfire sta je bolje?Vidim da im je cijena tu negdje.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Cini mi se pravo fin a de mi reci izmedju njega i htc wildfire sta je bolje?Vidim da im je cijena tu negdje.
     
  13. efo

    efo Komšija

    ukratko, wildfire ima malo bolju kameru, galaxy s mini je noviji telefon i cini mi se malo jeftiniji. uzmi onaj koji nadjes za manje para :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako jednako kostaju (ne znam gdje uzimas), onda radije ipak Wildfire. Ima bolju kameru, vise rama i Sense UI.

    Oba imaju zrnat ekran, nazalost. Da imaju rezoluciju od kakvih 320x480, bilo bi super.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma skuplji je naravno malo ovaj wildfire ali ne toliko.Znam da wildfire s je bolji ekran tj reza je povecana na 320x480 ali je broj boja smanjen na 256k ali je s dosta skuplji.Vidim da imaju u ponudi bhtelecoma ali ne znam mogu li ga uzeti preko kucnog telefona na rate?Ima li iko sa ovim iskustva?
    Nije sad meni bitan ni ekran ni kamera toliko,nisam ja opsjednut time,meni samo nek je prvi android da se uhodam malo,pa mozda kasnije se nesto bolje uzme kad para bude.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wildfire S je vec 450KM, za 410KM na univerzalno.com imas podjednako dobar (ako ne i bolji) Galaxy Ace.

    IMHO, uganjaj kakav Galaxy i5700 ili i5800 za 200KM polovan i dobro ce te sluzit.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da. S tim sto je i5700 hardverski jaci i ima bolji ekran, medjutim dolazi sa starim Androidom kojeg je potrebno zamijeniti nekim custom romom. i5800 je ok, ali ipak ima nizu rezoluciju i nesto sporiji procesor.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da,vidim.Ma lijepi su oba stvarno.Evo nasao sam na piku 2 od svakog oko 200KM pa cu da vidim.Hvala
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Stevie znas li slucajno koliko da trazim za ovaj blackberry: http://www.gsmarena.com/blackberry_bold_9000-2370.php
    Na scrollu ne radi kretanje prema dole i poklopac od baterije cesto sam ispada.Inace je ispravan 100%.
    Nemam pojma koliko se cijene krecu.Lik na piku nudi zamjenu samsunga I5800 za neki od blackberrya pa pitam jer stoji mi ovaj od brata a razmislja da ga proda.