Procjena forumasa: nokia 5800xm

Discussion in 'Računari i komponente' started by SpookyMoO, Jul 8, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma



    Ovaj u potpisu nov 250KM, na grbavici

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam u stanju procijeniti taj Blackberry, zbog kvara a i ne znam kakve su im inace cijene. Bude kupaca na piku bez obzira na kvar, samo valja oborit cijenu u odnosu na ono sto drugi inace traze za taj model.

    i5700/i5800 ima polovnih za 200KM, ali kao sto Alibegovic rece imas nov i5700 na univerzalno.com za 250KM. Nije los deal, ali znaj da ces morat uradit flash nekog custom roma.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znam ima ih novih za te pare.Vidjecu,evo mi se sad lik javio za moju nokiu pa cu da vidim jos.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima na piku evo vidim i5700 vec je uradjen flash na android 2.2.1 : http://www.pik.ba/artikal/1478465/samsu ... axy-spica/
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa root telefona i flash se uradi za 15min, stevie je vjerovatno misilio to vise radi garancije, ja bi prije nov uzeo.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo vidim da je preporucen za njega v2.1 jer je kao 2.2 port jos u alfa fazi i dosta bugova ima.Ali o tom po tom.Vidjecu kakav sa parama budem.Drago mi je kad ima ovako ljudi da se razumiju da ne uzimam neke gluposti,bolje da pitam.Ma crnjak mi raditi flash na novom mobitelu,vazda kontam zahebacu nesto,ali nadam se da kod androida i nije bas to neki problem odnosno veliki rizik :?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa onda radije idi na i5800. Ima sluzbeni 2.2 Android za njega.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: Procjena forumasa: nokia 5800xm

    Nije u alfa vec beta fazi, bar ovaj froyo 2.2 koji ja koristim, zove se SpicagenMod beta 2.1, a baziran je na CyanogenModu, i sve zivo mu radi kao i na oficijelnom 2.1 romu, a taj sto govoris da je u alfa fazi je Gingerbread 2.3.4 i ima nekih stvari da ne rade, ali taj ti i ne treba, uglavnom dovoljan ti je taj prvi rom androida 2.2. Sto se tice rizika kod flasha gotovo da i nema neke bojazni da ces nesto zajebat, ja kad sam zbavio tel znao sam mijenjat 10tak romova dnevno dok nadjem onaj najbolji.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Re: Procjena forumasa: nokia 5800xm

    Ako mozes posalji na pm linkove ako imas sa uputama kako to da se bezbolno uradi:)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nekad nocas dok dodjem kuci na racunar ne mogu preko telefona.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma np nije hica