Procjena/Hamiltonov dzepni sat

Discussion in 'Računari i komponente' started by sow-pro, Apr 19, 2009.

  1. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    Sat je star oko 100 god od 14k zlata je i ima 17 rubisa.Ne znam koliko vrijedi pa ako bi mi neko mogao da kaze ko se razumije u to.Evo i slike sata:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    ne prodajem no se hvalim :roll:
     
  3. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    ne hvalim se nego bi rado ako neko zna koliko vrijedi da mi procjeni da na ebay stavim...kod nas je ovako nesto veoma tesko prodati..
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    pravac carsija kod onoh starih sahadzija pa nek ti oni bubnu procjenu. Ili potrazi na ebayu slicne satove koliko se krecu.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Googlaj.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

  7. GV

    GV Komšija

    Na čaršiju ne nosi ni slučajno,ja sam Leica fotoaparat iz 1932 u nepoznatom stanju, tj. nisam bio siguran da li radi, u Švici prodao za 400CHF (jaran mi živi tamo) kod nas daj bože da su htjeli dati 100 KM. Googlaj, i vidi kako se cijene kreću, možda vrijedi dosta novca, a možda i ne, vidi ovdje http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/ pošalji im mail...
     
  8. kemoba

    kemoba Novi član

    koliko trazis???
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne prodaji, lovu ces potrositi na haram stvari, ovo je veoma lijepa stvar za posjedovati. Jos se sjecam teme ''novcic iz 1962godine :lol:.
     
  10. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    ma i to sto kazes dacu ga za pare koje on ni upola ne vrijedi pa ce mi kasnije biti zao:D
     
  11. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    ja sam jednog stranca znao koji ti je sve zivo pokupovao u SA kod ovih sahadzija te antikvitete.........ali je otisao,....... :lol:
     
  12. Nihad

    Nihad Aktivista

    Moj rođak je imao praznu flašu pive od Sarajevske pivare otprilike iz 1905. godine. Držao je na tavanu i kontao prodati, ali jednog dana se zabekeznuo kad je vidio da mu je kćerka odnijela tu flašu na nekakvu praksu u umjetničkoj školi i svu je prefarbala.

    Zamal joj nije flašu od glavu razbio (gađao je ali za dlaku promašio i flaša se razbila od zid).

    Međutim, kasnije je ustanovio da ne bi za nju dobio ni 30 KM (u idealnom slučaju) od našeg naroda. Ljudi su mu nudili 5-10 KM max. Možda bi mu Hilmo dao joju, ako ih već nema cijelu gajbu u podrumu Pivare.

    Zaključak - u Bosni samo Golfovi, Titine slike i kokarde imaju tzv. sentimentalnu vrijednost. Sve ostalo prodaji "vani".