Procjena MB+CPU

Discussion in 'Računari i komponente' started by ReNNo, Jun 5, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    70KM, 3 mjeseca star.

    I molio bi da se malo uozbiljite.
    Ovo vi zamišljate kao da je pijaca :roll:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Jedina prednost tog Opterona je sto ima 2mb l2 kesa, ali AM2 60nm, DDR2 800mhz, OC ubija ga u pojam.

    Toledo jezgra, moj sck939 X2 3800 je imao istu jezgru, samo disablean kes.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ako mislis da ce ti neko kesirat 300KM za bilo sta onda si se prevario, ovdje ljudi prodaju kompove pa raja razgrabi (kao na pijaci) kome sta treba ;) , a ti ces dobit svoju lovu samo kad pojedinacno prodajes :)
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam se uvjerio da DDR1 memorija dere DDR2 memoriju što se tice propusnosti, to je sve zbog malih latencija.

    Ipak se neko vara ako misli da će dobiti više sa DDR2 memorijom.

    Ja sam na ovoj matičnoj testirao DDR Patriot PC4000 koji je derao ove DDR2 ramove na 1068MHz, živa istina, ako ko ne vjeruje imam SS.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

  6. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ma nema, extra je 12gb sa ddr1 memorijom, dje to ima, jedino na obali slonovace
     
  7. Falcone

    Falcone Novi član

    jarane moj jedno je teoretski Bandwidth od of 12.8 gb/s,a drugo koliko ti mem zaista ima stvarni read/write.. pa sam imaš testove koji nisu baš nešto...
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sa jednim modulom imam read 5000mb read, da vidim ima li on sa dva. I to Sempron buraz.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Evo ljudi, uvjerite se.

    [​IMG]
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan clockan FSB do jaja, zamolio bih Dog-a da uploada read na 1200mhz :mrgreen:
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, ali kad se overclocka?
    HA?

    Evo drug, uvjeri se.

    na ovom testu nije overclockan do kraja koliko ovaj moj može a ipak vodi puno skuplje procesore.

    http://techreport.com/reviews/2006q1/op ... ex.x?pg=15

    Pogledaj gdje je sad dole 3800+ X2
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Kako tebi nije jasno, 170km je procesor koji razbija tvoj u overclocku i na def brzinama.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    FSB kod ovog proca može ići i preko 300MHz tako da mu to nije zapreka.

    Ovdje jedino memorija ne dozvoljava veci overclock jer je omjer stavljen 1:9
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Al ova matična i proc nisu ni stvoreni da se furaju na defaultu, kontaš?

    Ovo je dobro samo ako hoces overclockat.

    Đaba meni što na defaultu 3800+ X2 pobjeđuje al to je normalno jer defaultna frekvencija 3800+ X2 je 2.0GHz a ovog opterona 1.8GHz, to je jedini razlog što ga 3800+ X2 pobjeđuje na defaultu.

    Spusti 3800+ X2 za 200MHz da rade na istim frekvencijama pa onda vidi koji je bolji.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    i sta ti hoces zapravo? 250KM za proc a 4300 kosta 230 koji kad se kloka pojede tog optija za dorucak
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne preferiraju svi Intel i DDR2 memorije.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ja trebam sada biti glup i kupiti amd jer mi je drazi a zaboraviti na jeftiniji i brzi intel?
    3800+ se takodje moze dici na 2.7 :roll:
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Može ali da smanjiš množitelje :) al opet ne možeš dobiti propustnost kao ovaj Opteron
     
  20. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja sam mislio da trgovina ili pazar pada na obostrano zadovoljstvo. Ne mozes nekog natjerati da nesto kupi, trenutna situacija na trzistu i cijene idu protiv tebe. To je sve sto ti zelimo reci.

    Na kraju krajeva trazio si procjenu, dali smo je. Sad sta ces ti raditi, tvoj problem. Mozda oboje prodas za 500KM, meni ni u djep ni iz djepa.
     
Thread Status:
Not open for further replies.