Procjena: Steam account

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by efo, Nov 23, 2015.

  1. efo

    efo Komšija

    Ako ko želi kupiti neku igru na Steamu ili bilo šta drugo, može to uraditi preko mene, ima 15-20% popusta. Ponuda vrijedi do isteka zaliha (trenutno stanje računa: ~98 eura!)

    Old post:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prodaj iteme, unovči i zaradi. Ovako sumnjam da ćeš dobit pare za to makar ne na našim prostorima.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Pa to i planiram, samo sam ostavio i opciju da neki Dota 2 igrac to pokupi bez prodavanja itema... Nisi mi nista rekao sto ja vec nisam druze, osim da sumnjas da cu dobit pare za account sa itemima, sto je nebitno, jer su obje opcije otvorene... Hvala svejedno!
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ti nisi ni naveo ništa o svom steam accountu sem da imaš 200$+ vrijedne iteme iz dote ;)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Njega interesuje procjena acc-a kada bi na njemu bilo 200$.

    "Dakle zanimala bi me procjena Steam accounta sa 200$ na racunu"
     
  6. efo

    efo Komšija

    Da, jos sam i boldirao :)

    Stoji da nisam nista rekao nista drugo o accountu, ali da se naslutiti da je koristen samo za Dotu 2 (koja je free), od igara ima jos samo Just Cause 2 koju sam pokupio na nekoj rasprodaji za neke smjesne pare, sto dakle ide dzaba. Dodao sam to evo i u prvi post.

    Inace, prodaja ovih Dota 2 itema ide jako brzo, uvijek stavim za par cenata nizu cijenu od trenutno najnize i to ode unutar par sati najkasnije. Tako da sto se toga tice, ako se odlucim prodavati, nakon sto postavim sve iteme vrijedne prodaje, sve ce otici unutar dan ili dva najkasnije.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Aha do mene je. Onda digitron u ruke i sabereš. Umanjiš za 20-30% i to je to.
     
  8. efo

    efo Komšija

    Hvala ti. Sad sam odradio malo precizniju racunicu, mislim da ce biti oko 240$, sto je oko 440KM, skocio je dolar opasno u zadnje vrijeme :)

    Najvjerovatnije da bi to onda islo za ~300KM na forumu.
     
  9. black

    black Komšija

    Mozda ti je lakse da prodas koju igru po 30% nizoj cijeni.
     
  10. efo

    efo Komšija

    Nisu igre u pitanju, vec itemi iz Dote 2. Ili mislis da sa ovim parama, nakon sto prodam iteme, kupujem igre po potrebi i saljem kao gift raji po 30tak% nizoj cijeni? Jel se sve igre mogu slati kao giftovi? Kupio sam samo jednu ikad, pa ne znam puno o tome.
     
  11. black

    black Komšija

    Mislio sam kad prodes iteme , jer prije ces tako prodati.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na taj način će potrajat prilično :) ako ti se ne zuri onda na steamgifts/steamtrades postaviš oglas da prodaješ igre iz EU2 regije pa da ti se javljaju sta im treba. Kod nas su igre nešto jeftinije tako da možeš sa tim. I staviš da primaš samo paypal uplate i lagano. Ubrzo će jesenja i zimska rasprodaja pa bi trebalo biti mušterija ;) I kod te prodaje obavezno da tebi prvo uplate pare i potvrde prijem robe (confirm receipt ili tako nešto na paypalu). Ako ti treba više pomoći javi se na pp pa ti objasnim.
     
  13. rainman

    rainman Aktivista

    Zašto jednostavno ne trejdas dota iteme za tf2/csgo ključeve i prodas ih za novac koji ce ti neko uplatiti na paypal? Sajt tf2-trader.com je pun takvih oglasa...
     
  14. efo

    efo Komšija

    Pitanje je ko ce uplatiti novac na paypal nekome ko nema nikakvu reputaciju na toj stranici (naravno trazio bih uplatu prvo).

    Inace, vecinu itema sam prodao danas preko steamcommunity storea, tako da trenutno imam oko 246 eura na racunu.

    Ako ko zeli kupiti neku igru na Steamu ili bilo sta drugo, moze to uraditi preko mene, ima 15-20% popusta. Ponuda vrijedi do isteka zaliha :)

    Editovan je i prvi post, mozete se javljati na pm.
     
  15. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Znaci fercera ko bombona... komsija je skroz legit... GTAV na tebe je red! :-D
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da priupitam na ovoj temi. Mogu li prodati steam acc, trenutno na njemu imam igara vrijednosti oko 200$ (steam calculator) mada rijetko sta igram? Znam da valve to oficijelno ne dozvoljava.

    My Steam Profile (from SteamDB)
    [*]Games owned: 64
    • Worth: $274 ($190 with sales)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da ali u stvarnosti vise gube polovne igre na vrijednosti nego hardver. Iz nekog razloga nece to niko. Prodavao sam ja svoj origin acc pa nude manje para nego sto je jedna igra kostala na profilu.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma niko neće da se barka sa polovnim steamom. Ne može znati kakve imaš dojmove sa ljudima, da li imaš trade ban, ili nešto sl što baš ne piše u notf profila. Isto tako jako lagano je vratit steam account nakon prodaje, kao i svaki online nalog.

    on topic: poslao sam ti pp
     
  19. efo

    efo Komšija

    Novo stanje racuna 195 eura, jedan mali bump dok traje sale jos :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator