Prodajem SLI maticnu i 7600GT

Discussion in 'Računari i komponente' started by Stevie_Ray, Aug 14, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    znaci da cekamo da je prodas:D ehhe
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne nego moram imat makar sklopljene dogovore i za plocu i za grafu...

    EDIT: Ima jos jedna opcija, grafa+ploca iz naslova + proc A64 3000+ s939 (sa BOX coolerom), sve za vrlo niskih 570KM. (novo izadje min. 800KM)
    Sve komponente imaju garanciju i dolaze sa svim bundle-om i kutijama...
     
  3. OmChO

    OmChO Aktivista

    a evo mozda uzmem oboje koliko i ljudi pitanje za vas

    koja maticna je bolja ova ili ASUS A8N sli mislim da znam koji je odgovor i ako kazete koja je bolja molim vas recite zasto i to....
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cu ti odmah rec da je moja bolja. Te asusice su zapravo najgore sli ploce koje postoje, mada su novije revizije ipak bolje...
    Ranije revizije su imale velikih problema sa mreznom, sa memorijskom kompatibilnoscu, sa NCQ-om, lose su se ocale...
    Ima jedan review na pcekspertu gdje je jedna epoxica slicna mojoj zavrsila na drugom mjesu iza DFI-ce, dok je asusica bila uvjerljivo zadnja...

    http://www.pcekspert.com/articles/print-307.html
    http://www.pcekspert.com/articles/print-324.html
     
  5. OmChO

    OmChO Aktivista

    hahah l000d si pa ajde reci koliko je to? i gdje je ovde epoxova ploca uopste na ovim testovima?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hihi a sigurno si bio ubijedjen da je asusica bolja :lol:
    Epoxica(9NPA+ SLI, moja je jos doradjenija, ima digitalnu sklopku za SLI) je na drugom linku, a asusica na prvom.
    Kako se da primjetit asusica je dobila ocajnu ocjenu. A vjeruj mi jos sam takvih reviewa procito...
    Asus je bio brzoplet kad je htio prvi izbacit SLI plocu.
    Novije revizija su sigurno bolje, ali cinjenica je da danas najbolje ploce za AMD rade DFI i Epox...
    EDIT: Asus je previse razvikan, jedino sto zbilja znaju napravit su ploce za Intele i to sa Intelovim chipsetima, mada ih je ovih dana preteko jedan Gigabyte sa svojom 965P-DS3 plocom.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Samo Gigabyte ima jedan mali problemcic, rikavaju nenormalno.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i kazem, gigabyte je los, ali ova nova ploca je cini mi se najbolja conroe ploca koja se trenutno ima kupit...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma uvijek se priceka pola godine pa se kupuje ploca, suludo se zaletit i na launchu kupiti. Sjetim se problema sa mrezom na prvim K8 plocama.
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

    Procitao sam ove recenzije, tako da mi nije sve jasno. Ima stvari koje se ne poklapaju sa onim koji sam ranije citao, ali ne bitno. Ja imam EPoX 9NPA+ SLI i prezadovoljan sam.Ali sad da je 9NPA3-SLI doradjeniji od 9NPA+ SLI samo zbog softverskog svica SLI-a, sumnjam. EPoX je sigurno dobar i pouzdan proizvodjac ali sigurno nije broj 2 iza vodeceg DFI, ima boljih. Ali nebi je sam uzeo da nevalja. Ne zelim ti sa ovim kvariti biznis. Jeftina ti je ploca i vrijedi tih para, i zajedno sa grafom je stvarno fer ponuda. Pozdrav
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    DFI jest najbolji i najveci, THE ONE, Sveti Gral :D
    Epox je sto se tice K8 komotno na drugom mjestu(dakle ispred asusa, abita, msi-ja i ostalih...)

    BTW, @Raptor, koliki si max. FSB uspio ostvarit?
     
  12. Raptor

    Raptor Aktivista

    ja imam 3000 venice (E6 stepping) , problem je sto me malo memorija koci. uspio sam dici na 2.7GHZ neovisno od mnozitelja, bio sad 8x (338) ili 9x (oko 298) , uz visoke latencije memorije i naponskih zajebancija. Ovo mi je prva 939 platforma, tako da se jos moram malo steliti. Usput napojna je OCZ Modstream 450W.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napon proca ne dizi niposto iznad 1,6V, a sa box coolerom iznad 1,5V...nije zdravo :D
    Taj 3000 E6 i ne moze ic preko 2,6Ghz sa razumnim naponima, hocu rec 2,5-2,6GHz je optimum za taj proc.
    Ne moze te nikako memorija kocit jer kad ganjas max. fsb ili max. tak proca, koristis neki "jaci" djelitelj za memu kako bi ona uvijek radila ispod 400MHz.
    A tad ne moras uopce dirat latencije...dakle samo trebas obezbijedit da mema ne predje 400MHz, jer je to za vecinu mema(a pretpostavljam da nemas kakav opak TCCD) nemoguce bez dizanja latencija...

    EDIT: malo sam se zanio i zaboravio da je ovo thread u kojem prodajem gafu i maticnu :mrgreen:
     
  14. OmChO

    OmChO Aktivista

    samo mi cire cijenu zajedno grafe i maticne ako vec nea nikog za maticnu....
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zajedno je 420KM. :)
    Novo bi bilo oko 600KM...a imam garanciju i svu opremu, kutije...
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ma nema raja love, raspusti, godisnji itd. Ohladi sa prodajom mjesec dana :smt001
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa ne bih rekao da ne moze ici, bio je na 2,7GHZ sa 1.46V a ploca sa 1,5 na 1,6V i HT na 3x. A mem. ima veze sto veci fsb teze je niske latencije drzati. Interesuje me ukupna brzina sistema ne prvenstveno takt cpu. Trazim jos idealan kompromis. A trebala bi mi dobra i kvalitetna memorija. P.S ma hajd prodace se to ;)
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Ja da imam pare ja bi mu je sad kupio :cry: Ja sam mu nudio 6600 Turbo Force Edition i jos nekih 150 i nece.Da imam kes sad bi je uzeo bez razmisljanja jer je ovo jako povoljno :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sanse da jedan E6 moze ic na 2,7GHz na samo 1,46V, to cak ni vecina E3-ca ne moze. (Sad se pitam na sta mislis kad kazes "bio je na 2,7GHz sa 1.46V"...i moj je bio na 3GHz sa 1,6V ali bi se windowsi ubrzo nakon bootanja srusili)
    Nema sanse da je taj proc stabilan na 2,7GHz i naponu manjem od 1.5V! Da bi bio stabilan na 2,7Ghz, vjerujem da mu treba minimalno 1,6V. Minimalno.

    BTW napon chipseta drzi na 1,5V, tu nema potrebe za dizanjem. Jedino ako hoces prebacit 400MHz, sto opet mogu samo nase epoxice i DFI-ce, nijedna druga ploca ne moze probit 400MHz...

    Odvrti P95 jedno dva dana pa ces vidjet da nece proc.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nova 7300GT koja tu tvoju opere je 160KM. Tako da tvoja ne vrijedi vise od 80KM. Uostalom meni i ne treba tako jaka grafa...
     
Thread Status:
Not open for further replies.