program za izlistavanje komponenata

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pepe_le_pew, Jan 3, 2008.

  1. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    ugl drugarica izgubila drivere ..i sad treba to trazit na netu .. pa me zanima koji bi program bio najbolji, onako da je jednostavan i da uradi to sto treba ..
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    cekaj malo.. prvo njoj trebaju driveri koje ce traziti na netu ali ne zna koje komponente ima pa ne zna ni koje drivere da trazi.. jeli to ?

    probaj EVEREST Home Edition

    jeli ona trenutno ima drivere normalno instalirane i PC normalno radi ali treba drivere da ima u slucaju XYZ

    nisam te bas razumjeo u cemu je problem..
     
  3. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    pa nisam ni ja skontao bas kako treba : ..
    ugl nema zvuka ..sta je problem ..kao pokazuje joj da audio device niije instaliran ... i da joj je neko nedavno instalirao nesto .. naravno da sam odma pomislio da je do drivera
    ugl vrlo konfuzna je situacija i ne vjerujem da cu moc pomoc ..al i mimo toga me isto zanima kako se to sve nalazi ..pa et ...

    hvala, pokusacu sa tim programom :) ...
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Unknown Device Identifier.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    ajde provjeri u cemu je prob pa se opet javi sa vise informacija u vezi toga.. a za listanje komplet komponenata i njihove informacije, onda koristi EVEREST Home Edition.. jedan je od par boljih programa za tako nesto a imas i "Aida" software koji je dosta slican njemu

    znaci samo info hardwera i softwera.. nista vise ;)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Everest je naslijedio Aida32. Zadnja verzija "Aide" je 3.93, i to jos iz 2004. Dakle, nece prepoznati nista od aktuelnih komponenti.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ufff.. toliko stara ..nisam u toku.. inace otkako sam instalirao everest nisam vise nista drugo ni trazio tako da nisam znao stanje "aide"
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Sigurno Everest.
    Driver magician 3.26 i zadnja 3.27 verzija :wink:
     
  9. danib

    danib Novi član

    Nek nabavi program driver genius proffesional edition
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Da ponovim, pošto vidim da niko je haje.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ninja, ne kontam :? gdije sta kako ?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    ma ne to.. nego nije da se pravim plavusa ali jeli to odgovor na pepe_le_pew, pitanje posto vidim da se ne javlaj pa ne kontam ponovno postanje Unknown Device Identifier.. zato pitam ko sta.. povodom cega