Program za pravljenje GIF animacija

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by proalmir, Jul 3, 2009.

  1. proalmir

    proalmir Novi član

    Jel moze neko da predlozi neki dobar program za pravljenje gif animacija???
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Photoshop, GIMP, GIF Animator...
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

  4. Moncho

    Moncho Komšija

    neki dan gledam i onaj super converter ima tu opciju.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imageready ne postoji otkako su tu zadnje dvije verzije Photoshopa.
     
  6. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Ako nećeš baš da crtaš frame po frame ili da kombinuješ gotove slike, uzmi Adobe Flash CS3 Professional. Možeš u njemu da crtaš (u par klikova animiraš kretanja), a isto tako možeš video isječak da pretvoriš u animirani gif. A još ako se ušteliš u njemu vremenom, moćeš puno više da praviš, od web stranica, igrica pa nadalje
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Bez obzira, zato ima u CS2 obliku i jos uvijek je jedan od superiornijih softvera za pravljenje gif-ova. Buduci da se najvise bakcem grafikom, i gifovi su mi obavezna stvar pored CS4 imam i CS2 instaliran (neke softvere) upravo radi gifova, jer u PhotoShopu CS4 neemam kontrolu nad gifom koju mi pruza Imageready CS2.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne kontam, Photoshop ima sve opcije sada vec bivseg IR-a. Izgleda da ne znas koristiti to na pravi nacin :mrgreen: .
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ni ublizu kada su gifovi u pitanju. A mozda ipak ja to neznam koristiti :mrgreen: , da se na razvlacimo. (i u notepadu mozes uraditi sve kao npr. u dreamweavwer-u, samo ak imas viska vremena, eh da i potrebno znanje :wink: )
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne treba ništa više vremena u Notepadu nego u Dreamweaveru :D
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    move to ROFL
     
  12. proalmir

    proalmir Novi član

    moze li neko objasniti kako se prave animacije u ASdobe ImageReady CS2
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator